Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co byście wybrali na moim miejscu ?
Mieszkanie w Krakowie/Katowicach w nowym budownictwie +/- 60m2 czy większy własny dom pod miasteczkiem powiatowym na południu świętokrzyskiego / północy małopolski ?

Ja pracuję w IT, hybrydowo a żona jest pielęgniarką także nawet na zadupiu będzie luz z pracą u niej.
Obawiam się jedynie tego że przyjdzie mi pracować stacjonarnie i dojeżdżać do jednego z dwóch większych miast godzinę lub dwie samochodem.
Ktoś stał może przed podobnym wyborem ?
#krakow #swietokrzyskie #katowice #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zupełnie jak moje przemyślenia - jestem singlem, prawie 40 lat, kucuje w IT, mam działkę pod Łodzią ale nie zdecydowałem się na niej budować bo raz mam prace zdalna, raz nie mam takiej możliwości i teraz muszę dojeżdżać prawie codziennie do pracy - ponad 10 km i to po 9.00 wyjeżdżając zajmuje mi prawie 45m, powrot zaczynam o 15.00 i ponad godzinę czasami. W domu odrabiam czas dojazdu, ale swobodnie
  • Odpowiedz
@sammy34:

Takie marzenia o domku za miastem dobre są na emeryturę,


Na emeryturze to moim zdaniem lepiej właśnie w mieście gdzie masz dostęp do wszystkich lekarzy i innych ludzi, żeby w samotności nie popaść w szaleństwo. Poza tym łatwiej zająć się mieszkaniem niż całym domem.
  • Odpowiedz
@Ranger: bym powiedział że jak już masz dziecko to lepiej miasto. Masz pod nosem basen, zajęcia dodatkowe, place zabaw, lekarzy, sklepy, infrastrukturę pod rower oraz szkoły rzut beretem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: z tym że żona znajdzie wszędzie pracę to bym uważał. Znam taka jedna sytuację co podobnie myśleli i się skończyło że żona pielęgniarka dojeżdża 60 km, bo w lokalnym ośrodku zdrowia było jak w januszexie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bym celował w dom ale na południe od Krakowa. 2h dojazdu to za dużo, 1h niby też, ale tyle dojeżdża co drugi warszawiak ¯\(ツ)/¯ jak jesteś IT to przecież będziesz pracował zdalnie a nie stacjonarnie
  • Odpowiedz