Wpis z mikrobloga

  • 0
@kinasato: wiem że są papryczki o kosmicznych wartościach. Ale jednak chyba pali skoro każdy płacze i popija nabiałem. Niektórzy rezygnują po spróbowaniu
  • Odpowiedz
@kinasato: wiem że są papryczki o kosmicznych wartościach. Ale jednak chyba pali skoro każdy płacze i popija nabiałem. Niektórzy rezygnują po spróbowaniu


@Aeterna: to w takim razie nie ma 13200 SHU tylko znacznie więcej
  • Odpowiedz
@Aeterna: Ja już po. Początkowe wrażenia - ostra, ale dupy nie urywa. Porównałbym do sosiwa do hot dogów Caroilna Reaper z Shella. Dopiero pod koniec nastąpiła kumulacja i zaczęło się robić cieplutko. Bardzo ładnie przeczyściło zatoki. Jakieś rozdzieranie szat i zalewanie mleka do nosa raczej tylko u osób o niskiej tolerancji. Smakowo mocno średnie, typowa koreańska papka. Generalnie nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@kinasato: @sliti666 @Pioter_Polanski @miszczu90

Dobra zjadłem. Mam dość obszerną opinię na ten temat. Od razu zaznaczę że zjadłem całą bez dodatkowych makaronów itp. Do popicia miałem maślankę. Trochę popiłem pod koniec - przyznam, ale nie jadam takich potraw zbyt często. Piec piekła. Była ostra. Ale pod koniec nie mogłem jej dojeść i wpychałem już na siłę tak mi nie smakowała. Poza tym po zjedzeniu po 5 minutach mógłbym zapomnieć że ją
Aeterna - @kinasato: @sliti666 @Pioter_Polanski @miszczu90 

Dobra zjadłem. Mam dość ...
  • Odpowiedz
@Aeterna: Może i niesmaczna, ale przynajmniej droga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakbym sobie ugotował makaronu i dodał do tego trochę sosu Trinidad Scorpion Roleskiego, to by pewnie wyszło podobnie "smaczne" danie o zbliżonej ostrości.
  • Odpowiedz
@Aeterna: Pali mniej, ale przynajmniej jest smaczny. Używam często zamiast ketchupu normalnie do jedzenia, dla mnie idealnie pikantny żeby posmakować, a nie bać się rozerwania odbytu.
  • Odpowiedz