Wpis z mikrobloga

To teraz jak to się ma do ludzi z IT, powiedzmy 20k na b2b ryczałt 12%? Też będzie jakiś przelicznik jak w bankach dochód = 40-60% przychodu netto? Do tego dochód obliczany z 6 ostatnich miesięcy ;;)

Nie chcemy nikogo absolutnie wykluczać z tego programu. Może się zdarzyć tak, że będzie gospodarstwo 3-osobowe, które będzie miało nie 23 tys. zł, tylko 24 tys. zł, czy 23,5 tys. zł. Nie chcemy nikogo wykluczać z powodu tych 500 zł. W związku z tym chcielibyśmy wprowadzić zasadę, która potocznie nazywa się 'złotówka za złotówkę' - czyli jeśli będzie przekraczało o złotówkę ten limit, to będziemy pomniejszać to wsparcie o 50 groszy. Aczkolwiek trzeba będzie pamiętać, że im wyższe dochody tym atrakcyjność tego kredytu będzie mniejsza


Wdrożenie tego w bankach to będzie jakaś masakra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci
  • 13
ja zakładam, że na ryczałcie kwota na fakturze będzie uznana za dochód brutto i elo xD


@deziom: Jakby tak zrobili czyli potraktowali kwotę netto jako brutto UOP, to na wspólnym rozliczeniu z dziewczyną by się można było w całkiem niezłej kwocie zmieścić xD
@francoisinho nigdzie nic takiego nie czytałem, kalkulatory dochodu też są pisane pod zarobki brutto/netto na UOP więc nic nowego. Do tego weryfikowanie 6 miesięcy dochodu i zapowiedź programu na za pół roku to brzmi jak zaproszenie do kombinowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@francoisinho: dokładnie, nie do końca rozumiem - stąd moje pytanie o wskazany fragment i przelicznik brutto UOP a limit na JDG ryczałt. Sugerujesz, że sam program ma skłonić do przejścia z JDG - płać kasę na składki UOP, a nie na wyższą ratę kredo. To ma sens, ale jak zawsze tylko do pewnej kwoty, stąd moje pytanie nadal jest zasadne. Chociaż wydaje się, że "Nie chcemy nikogo absolutnie wykluczać z tego
@francoisinho trochę w to wątpię, ale pewnie okaże się za kilka miesięcy. Mam wrażenie, że mocno generalizujesz ludzi na JDG. Nie zawsze jest to “unikanie oprocentowania UOP” i chęć zarobienia więcej albo kreatywna księgowość i kombinowanie ze strony osoby na JDG. Masa firm, nawet państwowych spółek, nie umożliwia innej formy zatrudnienia na części stanowisk, bo tak optymalizują koszta. Ja sam pracuję dla firmy bez siedziby w Polsce i jest to jedyna forma
Masa firm, nawet państwowych spółek, nie umożliwia innej formy zatrudnienia na części stanowisk, bo tak optymalizują koszta. Ja sam pracuję dla firmy bez siedziby w Polsce i jest to jedyna forma zatrudnienia, nie uważam, że mniej się dokładam do budżetu państwa.


@szaryAlibaba: bez obrazy, ale to co sam uważasz, nie ma znaczenia. Co więcej, potwierdziłeś to, co napisałem wyżej - mógłbyś pracować na UoP, ale dla obu stron taniej wychodzi B2B,
@francoisinho właśnie napisałem Ci, że nie mogłem pracować dla mojego pracodawcy/kontrahenta, bo firma nie ma siedziby w Polsce. Mógłbym zatrudnić się u kogoś innego na UOP lub wyprowadzić się do kraju w którym moja firma ma siedzibę i wcale nie płacić podatku w Polsce.

Zgadzam się, że w idealnym świecie wszyscy pracowaliby na UOP, a rząd miałby taki sam wpływ w podatkach od każdego z obywateli. Jeśli jednak rząd chciałby to wyeliminować
Mógłbym zatrudnić się u kogoś innego na UOP lub wyprowadzić się do kraju w którym moja firma ma siedzibę i wcale nie płacić podatku w Polsce.


@szaryAlibaba: dokładnie tak, każdy ma wolny wybór - ty wybierasz jdg i to jest ok, ale na pewno nie wówczas, gdy starasz się o kredyt