Wpis z mikrobloga

12 k netto, 3,5 k - 4k na miniratkę, zostaje Ci 8 k na opłaty i życie.


@luke-dolla7: Nie wiem ile masz lat ale brzmisz w stylu "jak będę zarabiał 10k to po roku mam 120k" xd

Przecież koszty stałe miesięczne to nie tylko kredyt na mieszkanie, są jeszcze opłaty za nie, spożywka, auto i paliwo do niego, nieprzewidziane wydatki dentyści, trzeba kupić ubrania buty, szampony, prezenty na święta. Już nie
@0macias0
Czytanie ze zrozumieniem, wydaje mi się że to co napisałeś mieści się w kategorii "opłaty i życie".

Proponuję nauczyć się oszczędzać, to za 4 k miesiąc przeżyjesz poza Warszawą ¯_(ツ)

Ja wiem wykopki, że wy byście chcieli mieć mieszkanie, samochód, wakacje i 10k wolnej gotówki na przyjemności co miesiac, ale to nie w tym kraju xD tu trzeba wybierać i rezygnować, nauczyć się sztuki kompromisów ¯_(ツ)
chcesz więcej zarabiać = musisz mieszkać w dużym mieście, chyba, że masz dużego farta i uda ci się znaleźć pracę zdalną


@Julka_ACAB_BLM: praca zdalna to nie jest rozwiązanie na całe życie. Dobre na maks parę lat
No to wyobraź sobie, że kilkadziesiąt procent twoich rodaków nie może sobie na te nie-luksusy pozwolić i to dla nich jest program, a nie dla Ciebie nowobogacki fajnopolaku


@luke-dolla7: to może tu jest problem i trzeba poprawić gospodarkę, a nie dawać kolejne dopłaty?
uż nie mówiąc o jakiś rozrywkach (chociaż wiadomo wyjście do kina czy restauracji to dla bogoli tylko)


@0macias0: wykopek tylko siedzi w piwnicy i ogląda filmy z torrentów
Ja wiem wykopki, że wy byście chcieli mieć mieszkanie, samochód, wakacje i 10k wolnej gotówki na przyjemności co miesiac, ale to nie w tym kraju xD tu trzeba wybierać i rezygnować


@luke-dolla7: mam każdy z tych punktów, wystarczyło wybrać IT 20 lat temu :)
@Anakee
Poprawa gospodarki to proces rozłożony na lata, a Ci ludzie chcą mieć np. dzieci teraz.

Chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko - chcesz mieszkać w duzym mieście bo lepiej płacą i masz szeroki wachlarz usług, ale jednocześnie chciałbyś mieć tanie mieszkanie w cenie powiatowego xd to tak nie działa.