Wpis z mikrobloga

#przegryw Chciałbym kupić legalny przedmiot (substancje chemiczne) niedostępne w sprzedaży dla osób prywatnych.

Dostałem email, że firma nie sprzeda mi tego - mam jeszcze raz złożyć zamówienie podając nazwę firmy i firmowy email.

Czy mogę bezczelnie zrobić wał i podać losową firmę albo sam sobie ją wymyślić?
Teoretycznie ja to mogę kupić gdziekolwiek legalnie (nie popełniam przestępstwa kupując) - nielegalna jest tylko sprzedaż mi. Jak to ominąć?
#chemia
  • 18
@Dollcel: co cyjanek? ja bym wypełnił deklaracje na firme z neta albo spróbował się dogadać jeśli to mniejszy sklep że np studenciak jesteś i potrzebujesz troche do czegos tam w szkole
@Karbostyryl jak firma z której zamawia dowie się, że podrobił dane żeby zamówić konkretną substancję to może gdzieś to zgłosić. Nie wiem jaka jest to substancja, ale jeśli może służyć do wytwarzania narkotyków, nielegalnych leków, bomby itp. to jest szansa, że zrobią mu przeszukanie prewencyjne w ramach przeciwdziałania terroryzmowi lub obrotu narkotykami. Ciężko mi powiedzieć z jakiego powodu mogłoby być to przeszukanie nie znając nazwy substancji
oszustwo art.286.


@nalot_1: Pozwól, że zacytuję:

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

i jaką korzyść majątkową ma tu uzyskać? przecież normalnie za towar zapłaci.
@Karbostyryl czyli jednak nie wytrzeźwiałeś...on chce oszukać podmiot sprzedający, bo chce się podszyć pod istniejąca firmę, która może legalnie nabyć, bo on jako random z wykopu nie może ot tak sobie tego nabyć. Dalej nie rozumiesz?specjalnie dla twojego iq Podam przykład z bajki:
(Ja wykopek z piwnicy dzwonię do elektrowini atomowej) Dzien dobry, chciałbym kupić trochę wzbogaconego uranu bo robię doświadczenie na chemię, mama i tata mi pozwolili.
(Śmiech w sluchace)Ok, ale
@nalot_1: po pierwsze op nie napisał co chce tam kupić, może równie dobrze chcieć chlorek magnezu
po drugie nadal nigdzie nie widzę tu korzyści majątkowej
po trzecie obrażanie rozmówcy nie jest częścią rzeczowej dyskusji
@Karbostyryl nikogo nie mam zamiaru obrażać, ale wkurza mnie że ludzie nie czytają że zrozumieniem prostego posta. Podaję cytat wykopka:
"Czy mogę bezczelnie zrobić wał i podać losową firmę albo sam sobie ją wymyślić?" Koniec cytatu. Czego szanowny Pan nie rozumie?
@nalot_1: No tak tylko ja nie popełniam przestępstwa kupując/posiadając.
Pytanie czy przestępstwem będzie podanie fałszywych danych przy zamówieniu.
Chodzi o y-Butyrolakton