Wpis z mikrobloga

Czy to normalne spalanie? Kupiłem niedawno gruza na dojazdy do pracy BMW 116i 2004 w dość słabym stanie. To normalne, że samochód mający silnik 1.6 i 115km pali mi podczas normalnej miejskiej jazdy 12l ? W trasie pali 8l co też wydaje się dużym wynikiem. Mój poprzedni samochód to można powiedzieć blizniak tego BMW bo audi a3 8p 2003r 1.6 101km i w mieście palił mi 8l. Jedyna różnica między nimi to te 15km więcej i opony nie 205, a 225 z przodu i 235 z tylu. Wtryski raczej bym odrzucał bo nie ma żadnych innych objawów. Niby rozciągnięty łańcuch też może zwiększać spalanie, ale nie ma żadnych objawów. Z niepokojących rzeczy jest tylko bardzo mocne telepanie całego auta przy ruszaniu na niskich obrotach, ale co śmieszne myślałem, że to sprzęgło, a kilka dni temu samo przeszło i rusza wręcz idealnie. Ktoś może mi podpowiedzieć co pierwsze sprawdzić u mechanika w związku z takim spalaniem ? Bo to raczej nie jest normalne. #samochody #mechanikasamochodowa #bmw
  • 8
@opk20 Super! Dziękuję za zainteresowanie. Na pewno to sprawdzę u mechanika. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co tam mógłbym mechanikowi zlecić ?
@Elberus Kolejna być może celna rada. Dziękuję. Faktycznie przy pierwszym ruszeniu danego dnia zawsze przez kilka metrów mocno słychać hamulec tylnego koła jakby był wciśnięty.