Wpis z mikrobloga

@Quest: no musisz miec towar u siebie zeby go sprzedac, a zeby go miec u siebie to musi przejsc odprawe celną, po odprawie masz papierek do księgowania, i wtedy możesz sprzedawać w PL/EU.
  • Odpowiedz
@turbine: Pierdoły ponizej 150e zadnego papierka zwykle nie dostają.


@Quest: kazdy towar wchodzacy do Polski musi miec papierek. Moze jak odprawa jest przez agencje poczty polskiej to nie daja, ew. trzeba poprosic.
  • Odpowiedz
  • 0
@turbine: Grazynki w okienku nie wiedzą o co nawet chodzi. Gdy przykladowo dostane paczke za 50zł pocztą, wrzucą mi ją do skrzynki lub listonosz przyniesie to gdzie mam potem podbijać i jak konkretnie nazywa sie papier, ktory potrzebuje? Co gdy dostane paczke inpostem do paczkomatu?
  • Odpowiedz
no musisz miec towar u siebie zeby go sprzedac


@turbine: wskaż mi taki przepis...

@Quest powinieneś mieć odprawę, jakieś cło. Jak nie będziesz miał, to tylko przy kontroli wyjdzie, a że pewnie kontroli nie będziesz miał, to przy małych kwotach nie problem.
  • Odpowiedz
@Quest: najlepiej na infolinie poczty polskiej, nie wiem jak to dziala w takim molochu jak poczta ¯\(ツ)/¯

jaki papier potrzebujesz do juz najlepiej ksiegowej pytac, bo to zalezy, temat jest rozlegly.

jak kupujesz na aliexpress i towar wysylaja z jakiego magazynu na terenie unii europejskiej (pewnie dlatego mozna do paczkomatu zamowic) to wystarczy zwykla faktura od firmy, ktora musi miec zarejestrowana firme na terenie ue i samemu juz to sobie
  • Odpowiedz
wskaż mi taki przepis...


@kuncfot: no a jak chcesz sprzedawac towar, ktorego nie masz i nie wiadomo nawet ze jak go zamowisz czy przejdzie odprawę celna i zostanie dopuszczone do obrotu?

chyba ze masz jakis pewny towar, z cala dokumentacja, z CE, z deklaracjami zgodnosci itd.

niech op ogarnie sobie jakas ksiegowa + agencje celna.
  • Odpowiedz
no a jak chcesz sprzedawac towar, ktorego nie masz i nie wiadomo nawet ze jak go zamowisz czy przejdzie odprawę celna i zostanie dopuszczone do obrotu?


@turbine: czyli wg Ciebie trzeba mieć papier.

Przepisy nie regulują tej kwestii. Mało tego możesz wystawić fakturę przed transakcją, 30 dni wcześniej. Nie znasz się, to nie upieraj się przy swoim.
  • Odpowiedz
  • 0
@turbine:

niech op ogarnie sobie jakas ksiegowa + agencje celna.

Rzecz w tym, ze towar ma pochodzic od roznych dostawcow, za niewielką kwote. Agencja celna nie ma finansowego uzasadniena w takim wypadku. Kilka lat temu zamawialem sobie towar samolotem DHLem po kilkaset szt i wtedy mialem odprawe/PZC ogarniane przez dhla. Teraz potrzebuje sposobu na to jak zamawiac po kilka szt za kilkadziesiat zl i nie zplacic za usługi odprawy 10x
  • Odpowiedz