Wpis z mikrobloga

Witam czy można prosić o porady przy wynajmie mieszkania? Iść do prawnika czy agenci? Czy zrobić umowę na 3 miesiące notarialna plus zostawić sobie pokoj? Stoi mi puste od dłuższego czasu i się wacham czy sprzedać czy wynająć boje się być w TVN jako oszukany. Jak zrobić żeby nie zostać pokrzywdzonym, a może lepiej pod booking? Czy trzeba prowadzić firmę? Jestem umówiony z prawnikiem ale przed wizyta pytam i czytam gdzie mogę. Dziękuje i wszystkiego dobrego w nowym roku #prawo #mieszkania #wynajem
  • 7
@#!$%@?: To jest dlugi i skomplikowany temat.
Ogolnie: sytuacje ktore widzisz w telewizji w uwadze zdarzaja sie raz na 500 wynajmow (Tak, strzelam liczbe).

Najprostsze zabezpieczenie to:
- weryfikacja zatrudnienia najemcy
- preferowac pracownikow korpo ( o ile korpo jest w twoim miescie)
- zdac sie na intuicje
- podpisac umowe najmu stworzona przez prawnika, nie z internetu
- najem okazjonalny jest dobra opcja i odstrasza najwieksza patole i kombinatorow

To sa
@#!$%@?: to co napisał @KromkaMistrz to prawda. Dodam tylko że jeśli wynajmujesz bez agencji to wymagaj bardzo wysokiej kaucji, minimum równowartość dwóch miesięcy a może więcej. Żadna patologia nie da ci 10-12k żeby wejść na mieszkanie, ale są ludzie dla których to nie problem. Ty chcesz takich którzy mają kasę,