Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, otóż planuje w te wakacje wyjechać z moim #rozowypasek za chlebem na 3 miesiące (studenciaki - to na 3 miesiące tylko - na razie) do UK. Teraz mam problem gdzie szukać pracy. O pośrednikach pracy w PL słyszałem dużo złych opinii, ale przez to że nie mam żadnej rodziny tam to praktycznie jestem na to zdany ;( macie jakieś porady dla człowieka, który chce wyjechać na 3 m-ce do UK (potem na dłużej)?

#emigracja #pracazagranica #zagranico
  • 34
@matikow92: jak na krotki okres czasu to wiecej szczecia bedziecie miec jesli poszukacie jakiejs pracy sezonowej w szwecji przy zbieraniu truskawek lub jagod, good luck i olejcie uk na 3 miesiace nie ma sensu sie tam pchac
@matikow92: w 3 mc, zakładaj że zarobisz 1000f na mc i wydasz na mieszkanie minimum 300 śpiąc prawie w śmietniku i jeszcze minimum 10f dziennie na żarcie... minimum...będzie dobrze jak przywieziesz 1000f do Polski...
@matikow92: jak chcesz angielski ćwiczyć to jedź do uk,

nigdzie tak dobrze jak tam nie nauczysz się angielskiego xD...

i pragnę zaznaczyć że to nie jest taki angielski jakiego uczono cie w szkole... ich ang jest dużo, dużo gorszy i trudniejszy do zrozumienia xD.

Tylko nie nastawiaj się na kosmiczne kokosy... pracując fizycznie 8h prawdopodobieństwo że #!$%@? całą swoją minimalną pensję jest bardzo duże. Będzie dobrze jak wyjdziesz na zero.

No
@matikow92: szukaj zbierania truskawek (Thomas Thomson) czy coś ten deseń w Blairgowrie, Szkocja, jak nie będziecie chlali i dobrze pracowali to trochę idzie odłożyć, dużo obcokrajowców i dobra atmosfera ponoć, moja dziewczyna tam była na wakacje i sobie chwali :D
@Gacrux: a tu Cię zaskoczę, będę starał się odkładać jak najwięcej bo mam konkretny cel na następne wakacje, który jest wart #!$%@? :D a z językiem zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko na początku, ale potem mam nadzieję że jakoś pójdzie ;]

@Gumi5: o dzięki dzięki :) sprawdzę ten kontakt :) zawsze lepiej w sprawdzone miejsce jechać ;]
@matikow92: East Seaton farm w Arbroath. Mogę podesłać Ci kontakt i formularz aplikacyjny.

Mieszkałem w caravanie przez 2 miesiące i 1 tydzień dokładnie w tym obok stawów z polką i 3 Łotyszy:

https://www.google.pl/maps/dir/56.571049,-2.5500605//@56.569029,-2.5504624,1065m/data=!3m1!1e3!4m3!4m2!1m0!1m0

Praca na godziny + bonusy jak się zbierało ponad normę. Akurat w te lato co ja byłem, zatrudniono mnóstwo osób wiec praca szybko się kończyła (często 6h się pracowało, ale czasem bywało i 10h).

Padało praktycznie tylko pod