Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim,
Czy jest to możliwe żeby pas Garmina HRM Pro plus pokazywał dane gorzej niż zegarek Garmina?

Jak ustawiałem aby dane o tempie i dystansie były zawsze z pasa to mam tempo o jakieś 45 sekund szybsze (tak wiem where wady xD)

Możliwe że zrobiłem źle kalibrację? Bo robiłem ja w oparciu o bieżnie może tu leży problem?

Pacjent to Enduro 2.

#bieganie #biegajzwykopem #garmin
  • 10
@Polska5Ever: tak w mocnym skrocie: do takich rzeczy lepszy jest zegarek, a najlepszy footpod montowany na noge (w ostatecznosci na pasek od spodni) - mowie o treningach wewnatrz gdzie dystans i reszta, liczony jest przez akcelerometr bazujac na dlugosci kroku, kadencji itd.

Krokomierze zamontowane na rece potrafia sie mylic i gubic, do tego bieznia tez wymusza troche inny sposob biegania, a ty chcialbys zeby pasek zamocowany na klatce pokazywal rzeczywistosc :)
@PurpleHaze czyli na zewnątrz lepiej używać zegarka jeśli chodzi o tempo?
A wewnątrz pasa? Bo z tego co też czytałem i dlatego chciałem kupić pas żeby pokazywał w miarę dokładne dane jeśli chodzi o bieganie wewnątrz czego oczywiście zegarek nie potrafi no bo nie ma dostępu do GPS
@Polska5Ever: pas napiersiowy pokazuje dokladnie tetno i to jest jego glowna rola. Dynamika biegu to juz dodatek ale ciezko okreslic jak dokladny, a w najnowsyzch odslonach doszly jeszcze wlasnie dystans i tempo.
Czujnik zamontowany jest na klatce piersiowej, z ktorej strony by nie patrzec, jakie algorytmy by nie odpalac, zawsze beda to gorsze dane niz z GPS, czy gorsze dane z reki. Zegarek wewnatrz, bez dostepu do GPS pokazuje dane zebrane
@Polska5Ever: mi pas zawyżal tempo i przebiegniete kilometry i dlugo nie wiedzialem o #!$%@? chodzi. Nawet zwrocilem przez to zegarek i mi wymienili, ale dalej to nie bylo. Dopiero jak dalem ze tylko w pomieszczeniu, a nie zawsze, tak jak ty miales dziala akuratnie