Wpis z mikrobloga

Umarł król 2%, niech żyje król 0% !
Piękny to był program, nie zapomnę go nigdy.

Dzięki niemu kupiłem drogie mieszkanie na tani kredyt i nie uważam, że życie jest niesprawiedliwe, bo ktoś tydzień przede mną kupił mieszkanie, które najbardziej chciałem, albo typ co (nie pozdrawiam) biurko obok zarezerwował mieszkanie, które chciałem 10 sekund przede mną. W sumie ważne, że załapałem się na prawie darmowy kredyt, jak je spłacę to wynajmę, wezmę drugi kredyt, kupię większe a z hajsu za wynajem zrobię sobie sam bk2%. Albo sprzedam i kredytu wezmę tylko 1/3 tego co powinienem. Możliwości mnogo.

Piękny to był program, nie zapomnę go nigdy.

Postuluję, aby w ramach nowego programu kredytu na 0% część finansowania przeznaczyć na "Maść Na Ból Dupska" dla tych, którzy zostali perfidnie oszukani i wmalwersowani w kredyt 2% kiedy u bram stał już 0%. My nie wiedzieli, umowy dawali, kazali to my podpisywali.


#kredythipoteczny #bezpiecznykredyt #nieruchomosci #kredyt2procent
  • 11
  • Odpowiedz
@GOHAN: rozumiem ze teraz bedziesz w grupie ludzi 'dajcie kredyt 0%' zeby ceny jeszcze urosly i zebys ty ewentualnie sprzedal swoje mieszkanie z bk2 drozej i kupil kolejne na inny kredyt? XD
  • Odpowiedz
@GOHAN: nawet jak będzie 0% to warunki dadzą takie że mało kto się załapie i w gruncie rzeczy to lepsze podejście bo ceny aż tak nie będą rosły
  • Odpowiedz
  • 0
@controll: Ja nie prosiłem o kredyt 2%, więc czemu mam niby dla kogoś prosić o kredyt 0% ? Jak lodowce nie stopnieją w przeciągu następnych 10 lat, tak żeby Warszawa stała się wioską rybacką, to nie martwię się o to, że moje mieszkanie spadnie na wartości. Natomiast jak moje pójdzie w górę, to prawdopodobnie inne też, więc nawet jak sprzedam swoje drożej to wcale niekoniecznie kupie za te pieniądze więcej niż
  • Odpowiedz
@GOHAN: Polska to kraj niewolników. Dostałeś kredyt na warunkach zbliżonych albo gorszych do cywilizowanych krajów europejskich, i to znaczy wygrać życie? Moim zdaniem, nie do końca, z moich symulacji wynika, że biorąc w tym śmiesznym bk2 przepłaconą o 30 albo lepiej procent nieruchomość za 600k na 30 lat, do spłaty jest ok. 1 100000zł za klitke kilkadziesiąt metrów.... Ładnie nas system zgnoił, skoro ludzie uważają, że robienie takich interesów to jak
  • Odpowiedz
  • 1
z moich symulacji wynika, że biorąc w tym śmiesznym bk2 przepłaconą o 20 procent nieruchomość za 600k na 30 lat, do spłaty jest ok. 1 100000zł za klitke kilkadziesiąt metrów


@k4rlos: Ale dlaczego zakładasz, że będę to spłacał przez 30 lat ? Przecież jak spłacę w 5-10 lat to koszt będzie minimalny... 70-80k ? I w ogóle co mnie obchodzi, że gdzieś tam dają kredyt taki normalnie... Ja nie kupuje mieszkania
  • Odpowiedz
dlaczego zakładasz, że będę to spłacał przez 30 lat ? Przecież jak spłacę w 5-10 lat to koszt będzie minimalny.

@GOHAN: tak bardziej pasuje pod tezę. Jeszcze do kompletu brakuje lamentu o wzroście raty po 10 latach, względnie recesji i info że wszystkich zastąpi AI :-)
  • Odpowiedz
  • 0
@NieRozumiemIronii: Żeby rata wzrosła po 10 latach to stopy procentowe musiałyby być co najmniej takie same jak nie większe - już to widzę, jak przez następne 10 lat stopy się utrzymają albo wzrosną... Recesja no jak będzie to nic dziwnego, że będzie gorzej. No ale recesja musiałaby być gorsza niż jest teraz. To nadal chyba świat nie jest w aż tak czarnej dupie... AI nie ma. To jest tylko model statystyczny.
  • Odpowiedz