Wpis z mikrobloga

  • 0
@RTX4090: fajnie fajnie ale gość niema kompletnie niczego do zaoferowania 26-40 letnim singlom robiącym na etacie w korpo oprócz dojenia i #!$%@? inflacji w kosmos
blisko po ostatniej podwyżce :)


@mati1990: Jeżeli to "blisko" to poniżej 7500 brutto (czyli około 5400 netto w najczęstszym przypadku) to nadal nie jesteś "średniakiem".

Źródło: https://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/obwieszczenie-w-sprawie-przecietnego-miesiecznego-wynagrodzenia-w-sektorze-przedsiebiorstw-w-listopadzie-2023-roku,56,121.html komunikat prezesa GUS o średniej za listopad 2023 (wyniosła 7670 zeta, ale już nie wchodźmy w szczegóły).
@RTX4090: OP jest bywalcem świętego tagu i tak:

- nie trzymał za rękę laski,
- mieszka z rodzicami,
- generalnie zazwyczaj siedzi na jednym za drugim długoterminowym L4 na jakimś nieokreślonym etacie (tu już robi mitomaństwo, raz korpo, raz januszeks, nie wiadomo co),
- jedyne hobby: rowery.

Poza programem rower+ to niewiele by go zadowoliło.
@Filipterka25: Mnie chłop co robi nie obchodzi, Każdy żyje sobie jak chce.

Mnie obchodzi co ci na górze dadzą normalnym ludziom - bo narazie prócz kłamstw np. o kwicie wolnej 60 tys --> to nic nie dali :)
  • 0
na jednym za drugim długoterminowym L4
@Filipterka25: to mnie teraz #!$%@?łeś, ponad rok nie byłem nawet na kilkudniowym l4... mam jedno półroczne
a gdzie jedno wyklucza drugie?
- jedyne hobby: rowery. - kto powiedział że jedyne?
Program prąd+ też byłby zajebisty, nie trzeba byłoby wydawać majątku na domową serwerownie przez pryzmat poboru energii, tylko kupujesz serwer z 2 xeonami po 20 rdzeni i niech se chodzi 24/h ale nie bo wpierdziela
Mnie obchodzi co ci na górze dadzą normalnym ludziom - bo narazie prócz kłamstw np. o kwicie wolnej 60 tys --> to nic nie dali :)


@RTX4090: No podwyżki dla budżetówki (czyli pewnie 1/5 siły roboczej w kraju) oraz waloryzacja 800+.

Ale mnie najbardziej cieszy #!$%@? pisowi - tak, oglądam politykę dla igrzysk.
@Filipterka25:

Przez zamrożenia podwyżek w budżetówce w latach 2010 - 2015 ci ludzie nadal gówno zarabiają ( nie muszę mówić kto zamroził)
800+ to jedna wielka hodowla patologii - nie ma badań, ale raczej mało kto wydaje te pieniądze na dzieci bezpośrednio.

Poza tym 800+ i podwyżka budżetówki to robota PIS ( TUSK sobie to przypisał), typowo Tuskowe postanowienia - BRAK
@mati1990: "który pracuje dla siebie i na siebie." skoro nie budujesz ładu społecznego i nie wypełniasz celów socjoekonomicznych państwa to czemu masz za to coś dostawać? :D
  • 0
@filas312: myślisz że jakby mi ktoś podsuną tak niekorzystną umowę notarialną przed narodzeniem podpisałbym ten śmieć? xD
że zostałem zmuszony do egzystencji nie znaczy że dam się zmusić do tego. Tak jak większość ludzi ma to w dupie i niema gówniaków, przestało ludziom pasować to co się tu dzieje i jebła dzietność :D
Poza tym 800+ i podwyżka budżetówki to robota PIS ( TUSK sobie to przypisał), typowo Tuskowe postanowienia - BRAK


@RTX4090: PiS przewidywał wzrost kwoty bazowej w służbie cywilnej o 6,6%, PO zmieniło to na 20%. Nauczyciele w ogóle nie mieli przewidzianych podwyżek, mundury jakieś grosze.

No, prawie umiesz w manipulacje.

Przez zamrożenia podwyżek w budżetówce w latach 2010 - 2015 ci ludzie nadal gówno zarabiają ( nie muszę mówić kto zamroził)
@Filipterka25: chłopie pracowałem w tamtych latach w budżetówce. Od 2010 do 2015 roku pensja była taka sama. Dopiero PiS odblokował.
Jakbyś też wiedział budżetówka to są pracownicy mnożnikowi i niemnożnikowi. Nie można walić mnożnikiem podwyżek ponieważ każdy etat ma swoje widełki.

Tusk świętym trzeba okrzyknąć - dla 800+ ustanowione przez PiS.
Tylko coś zapomniał o obiecanej kwocie 60 tys.