Wpis z mikrobloga

podsumowanie 2023 roku w liczbach:
-pompki: 2380
-przysiady: 2290
ubolewam nad tym, że przestałem wykonywać te ćwiczenia w połowie roku na rzecz rozciągania całego ciała, szczególnie dolnych partii. w kolejnym roku mam nadzieję na dużą motywację połączenia tego i tego.
-154 wypitych litrów wody(ciężko dokładnie to zliczyć, jednak w tym roku rekordowo piłem dużo więcej wody, niż wcześniej. pomogło mi to w utrzymaniu lepszej cery i ograniczeniu napojów gazowanych, których niestety nie uniknąłem.
-117 zimnych pryszniców (jest to niewiarygodna liczba, ale widziałem ogromny boost motywacji i zdrowego pobudzenia)
-4 przeczytane książki i 97 dni czytania książki (jest to dość żałosna liczba i jest mi smutno, że tak zaniedbałem tę sferę. ogólnie starałem się wykorzystywać w poprzednich latach czas, który spędzałem w autobusie do/z pracy, co dawało mi 20-25min czytania w 1 stronę, jednak w tym roku chyba bardziej interesowało mnie leniwe rozmyślanie. trzeba wrócić do tego zdrowego nawyku.
-468 razy umyłem zęby. wychodzi na to, że przez 3 miesiące myłem zęby 2x dziennie, a przez kolejne 9 tylko raz. próbuję sobie wyjaśnić i racjonalizować skąd, ale to też aspekt, o który muszę zadbać.
-178 zjedzonych owoców
-369 wypitych energetyków - to jest najgorszy element mijającego roku. niektórzy mają papierosy, niektórzy mają alkohol, inni są uzależnieni od narkotyków czy hazardu, a ja tłumaczę się, że lepiej energetyki, niż to co ww. każdy człowiek lubi efekt pobudzenia, a to był mój mały narkotyk. dzięki niemu przeżyłem 23 bardzo aktywnie i czułem, że żyłem. to był efekt typu lepiej czuć pobudzenie, niż zaspanie, brak motywacji do działania i do czegokolwiek. niemniej jednak bardzo bardzo szkodliwe. do wyeliminowania.
-27 zjedzonych pizz
-14 zjedzonych mrożonych pizz
-12 zjedzonych kebabów
-19x mcdonalds
-49x kfc
przejedzonych pieniędzy na te #!$%@? fast foody nie jestem w stanie zliczyć. to jest dziura bez dna na pieniądze, których nigdy nie odzyskam. kolejny aspekt do pracy.
-3 lekcje gry na pianinie
-6 randek. poszukiwanie mojej miłości jak ograniczyłem do minimum, tak uważam, że i tak to było za dużo,
-53 obejrzane filmy
-36 wypitych piw
-5 obejrzanych filmów w kinie
-2x wyjście na łyżwy
-postawione kupony: 4 za łączną sumę 200zł. po co to piszę? cieszę się, że ograniczyłem stawianie kuponów prawie do 0. prawie, ponieważ w poprzednim roku był to mój kamień u szyi i sztuczne napędzanie emocji. całkowicie niepotrzebne dla mojego funkcjonowania, jak wiele innych kwestii pewnie.
-1 spełnione marzenie - założenie aparatu na ząbki, z którego jestem mega dumny i zadowolony.
-nie udał mi się wyjazd za granicę, który ma odbyć się w 24,
-zdobyłem wymarzoną pracę w zawodzie już na 3 roku studiów z 5,
-rozpocząłem naukę języka hiszpańskiego na własną rękę,
-nie zrezygnowałem ze studiów.

czego sobie życzę w kolejnym roku? zdrowszego roku, bardziej produktywnego, zdyscyplinowanego. a bardziej konkretnie? hmm
-wyeliminować całkowicie bukmacherkę z życia,
-chodzić do kina co najmniej raz/miesiąc,
-kontynuować naukę hiszpańskiego we własnym zakresie do wakacji i podjąć decyzję o kształceniu formalnym w tym kierunku,
kontynuować chodzenie na lekcje pianina. obecnie jest to 1/tygodniowo. zezwalam na nieregularność, ale ciągłość. płacenie za 4 lekcje, czyli cały miesiąc z góry w jakimś sensie mnie zmotywuje,
-dyscyplinować się co do fast foodów i energetyków,
-przeczytać więcej niż 4 książki,
-zimne prysznice codziennie,
-woda zamiast słodzonych gazowanych napojów,
-kupić sobie pianino albo rower,
-ograniczyć spędzanie mojego wolnego czasu na komputerze. jeszcze nie wiem jak, może pójść retired w grze, ograniczyć moją aktywność czy coś,
-realizować się w dotychczasowej pracy i czerpać z niej tyle samo radości, jak w poprzednim roku,
-kontynuować studia
do podliczania rzeczy używałem apki Thing Counter

#2023 #podsumowanie #podsumowanie2023 #oswiadczenie
  • 3
@Castellano o kurde, tyle statystyk to jeszcze nie widziałem, ogolnie fajny post, dobrze się czyta

Gratuluje aparatu na zeby (sam mialem na 28 lvl)
Minus za te energole i malo wody

Pozdro