Wpis z mikrobloga

O co wszystkim chodzi, że chlopy tak się boją woja jeszcze dwadzieścia lat temu każdy zdrowy, NORMALNY chłop szedł do woja, wtedy nikt tak nie narzekał na wojo, chlopy jakoś to przeżywały. A teraz? Od roku w woju mają umrzeć, zaraz będzie tak, że od poszkalowania kąfy chłopy się będą bały. Jak dla mnie powinno być obowiązkowe wojo, przynajmniej byłyby chłopy a nie mateuszki 30 lat mieszkające z matką.

I żeby nie było sam jestem chłopem który na początku się bał, ale po kilku latach sam idzie do okna i obserwuje.
#sylwester bo chłopy bardziej się wojska boją niż wróble fajerwerków
#polityka
#konfederacja
#wojsko
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 14
, wtedy nikt tak nie narzekał na wojo

@Filipterka25: z tym nikt to pojechałeś. w mojej banieczce było to postrzegane jako horrendalna strata czasu. masz racje w tym sensie że nie było jakiejś paniki ale "nikt nie narzekał"?
Narzekali #!$%@?
@Filipterka25 pamiętam te lata. Każdy kto był normalny potrafił się od tego wymigać. Zostawały sami hmm mało sprytni ,patologiczni albo z drugiej strony sami zapaleni tym entuzjaści i ludzie na to ukierunkowani (czyli jedyny wartościowy materiał dla wojska). W formie Zety takie wojsko jak było to pomyłka. W zmianę podejścia i zrobienie szkoleń w mądry sposób u nas nie uwierzę.
wtedy nikt tak nie narzekał na wojo, chlopy jakoś to przeżywał


@Filipterka25: narzekał włąśnie jakoś to przeżywały ale chęci bardziej nie było niż dziś bo na ochotnika to tylko zawodowo się szło