Wpis z mikrobloga

  • 0
@Nanari: 3 lata stażu na UOP, miałem 50% wkładu własnego, reszta kredytu to jeszcze nie ma tragedii. Ratka wychodzi ok. 3k, ale planuje nadplacać, aby ją zmniejszyć
  • Odpowiedz
@Zlmmerman: 50% wkładu własnego na 4M po 3 latach UoP to i tak dostałeś kupę kasy od starych. Uważaj żebyś nie wpadł w pułapkę głupiego bananowca co #!$%@? osiągnął, a dostał wszystko od rodziny i lansuje się #!$%@?ąc innych jak to ciężką pracą, wyrzeczeniami i #!$%@? w wieku x ma to i tamto i sramto (czytaj: "patrz #!$%@? na mnie jaki jestem successful, nie to co wy śmiecie, kto jest
  • Odpowiedz
  • 0
@#!$%@?: Dostałem 50k od rodziców. 340k wkładu włożyłem z własnych pieniędzy, 20k zostawiłem sobie na życie. Rodzice zarabiają ode mnie na tem moment 2.5x mniej we dwóch. Nie zawsze to tylko rodzicie, chociaż nie ukrywan pomogli
  • Odpowiedz
@Zlmmerman: zarobiłeś sam 340k w 3 lata aha xd jako 20 latek w pierwszej pracy, no chyba że dostałeś 100k na komunię od babci, taki wynik ciężko wykręcić pracując jako inżynier na platformie wiertniczej, chyba że patrzyłeś kawę w TVP
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt:

taki wynik ciężko wykręcić pracując jako inżynier na platformie wiertniczej


Odłożyłem w rok 200k, a nie jestem inżynierem na platformie wiertniczej (ale też nie jest to moja pierwsza praca i mam 30 lat a nie 20).
Mógł Mirek sobie 340k uzbierać, tym bardziej jeśli mieszka z rodzicami, ja na pierwsze mieszkanie też jakoś uzbierałem z pracy i wynajmując, a od rodziny dostałem tylko traumy psychiczne
  • Odpowiedz
  • 0
@statystyczny_yt: ehhh nie sądziłem, że będę musiał się tłumaczyć na wykopie, ale dobra..

1. Mieszkałem z rodzicami. Nie płaciłem za opłaty i jedzenie
2. Przez pierwsze 3 lata studiów na wakacje jeździłem do Norwegii do pracy
3. Dostałem pracę w IT, korpo po 3 roku studiów (22lvl). Pierwszy rok - pensja 8k netto, Drugi rok - podwyżka 9k netto, trzeci rok - 9800 netto
4. Udało mi się zarobić kilkadziesiąt tysięcy złotych na zmianie kursu BTC pomiędzy 2020,
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: No jest to możliwe, żeby w 3 lata odłożyć 340k jeśli odkładasz miesięcznie 10k. Musiałby do tego zarabiać przynajmniej 12k netto, mieszkać za darmo albo zarabiać z 15k netto i wynajmować coś w miarę taniego. Nie wiem, jak dobrze ostatnio płacą na stażach, no ale skoro napisał, że 3 lata pracował na stażu na UOP to musi być złotym dzieckiem.
  • Odpowiedz
No jest to możliwe, żeby w 3 lata odłożyć 340k jeśli odkładasz miesięcznie 10k.


@GOHAN: można odkładać trochę mniej, jak się inwestowało w ostatnich latach. Nawet na głupich lokatach by sumarycznie wyszło ponad 15% łatwo, czyli 8k miesięcznie już by po 3 latach wyszło na 340k.
Serio, ja kiedy miałem 23-24 lata nawet ciut więcej odkładałem miesięcznie, a to było w czasach gdy metr w stolicy był po 8k. Mieszkałem
  • Odpowiedz
można odkładać trochę mniej, jak się inwestowało w ostatnich latach. Nawet na głupich lokatach by sumarycznie wyszło ponad 15% łatwo, czyli 8k miesięcznie już by po 3 latach wyszło na 340k.


@najbardziej-lysy: To by jeszcze trzeba było znać przyszłość i 3 lata wstecz wiedzieć, że takie lokaty będą i w ogóle inwestować te pieniądze odpowiednio. No przecież to jest możliwe, można też wygrać w totolotka 300k i 40k odłożyć -
  • Odpowiedz
@GOHAN: ale o co chodzi, możesz wyjaśnić? Dlaczego OP miał znać przyszłość, żeby zakładać lokaty? To nie jest tak, że ja trzy lata do przodu wiem ile dokładnie będę miał i co na to kupię, tylko cały czas oszczędzam, inwestuje, ale ile się uzbiera na jakiś czas tyle się uzbiera.
Ponadto nie mówił, że to była pierwsza praca, lecz po prostu praca na UOP. W wieku 23 lat miałem pracę,
  • Odpowiedz
@Zlmmerman: ciekawi mnie jednak to, że zarabiając 9800 netto zarabiasz 2.5 razy tyle co rodzice we dwóch. Więc oni zarabiają 4 tys łącznie... Po 2 tys na głowę. I mieli pieniądze, żeby utrzymywać swoje dziecko tak, aby kompletnie za nic nie musiało płacić oraz żeby dać 50k zł w darowiźnie do mieszkania...

Ale ok. Nie ma to większego znaczenia. Po prostu Twoja historia w pełnym obrazie jest trochę inna niż
  • Odpowiedz