Wpis z mikrobloga

Czy jakbym chciał sobie wypalać np. płytki z grami z #gog to aby wszystko było legalnie wystarczy pobrać kopię z ich strony, wrzucić na płytkę/dysk zewnętrzny i wydrukować sobie potwierdzenie zapłaty z maila i wrzucić do pudełka? Nie chodzi mi o żadną odsprzedarz czy coś tylko o zwykły użytek własny ale np. w wypadku jakby gog został zamknięty ale chciałbym dalej móc korzystać ze swojej biblioteki.
#kiciochpyta #gry
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
@KarolSpl: No nie wiem, jakbym kiedyś miał jakąś kontrolę, albo podróżował sobie za granicę i by mi sprawdzali dyski a pytam to poprostu z ciekawości czy to reklamowanie goga jako że gry są twoją własnością ma większe znaczenie niż reklamowe, np. w przypadku jego wyłączenia całkowitego.

Idąc za to twoim tokiem rozumowania to po co kupować gry jak można sobie ściągać z torrentów bo żadne zaświadczenie o legalności nie jest potrzebne
  • Odpowiedz
  • 1
@423frewq4f23: jak kupisz buty w sklepie, to też chodzisz cały czas z paragonem, że buty są twoją własnością?


Dobra już widzę że nie ma sensu z tobą dyskutować jak nie rozumiesz że legalność dóbr cyfrowych działa na innej zasadzie niż fizycznych xd
  • Odpowiedz
  • 0
@423frewq4f23: no chyba raczej ty, dopóki nie rozpowszechniasz danego dobra nielegalnie które zakupiłeś, to możesz robić z tym co chcesz, przynajmniej w Europie.


@KarolSpl: to w takim razie, w przypadku wyłączenia całkowitego goga, czym się różni osoba która pobrała sobie gry w wersji gog z torrentów od osoby która je kupiła i ma ich kopie na dysku? Przypominam że gry są tam drm free, kopia piracka niczym się nie różni
  • Odpowiedz
  • 0
@423frewq4f23: a czym ma się różnić? Skoro nie jesteś w stanie udowodnić czyja kopia jest legalna?


@KarolSpl: No właśnie do tego zmierza moje pytanie od początku XD czy w takiej teoretycznej sytuacji ten mail co się dostaje jako potwierdzenie zakupu byłby wystarczający czy nie. Tutaj nie trzeba mieć chęci do żadnej sprzedarzy bo jakim debilem trzeba być żeby sprzedawać nielegalnie kopie gry z wydrukowanymi swoimi danymi na mailowym potwierdzeniu zapłaty?
  • Odpowiedz