Wpis z mikrobloga

Czy jakbym chciał sobie wypalać np. płytki z grami z #gog to aby wszystko było legalnie wystarczy pobrać kopię z ich strony, wrzucić na płytkę/dysk zewnętrzny i wydrukować sobie potwierdzenie zapłaty z maila i wrzucić do pudełka? Nie chodzi mi o żadną odsprzedarz czy coś tylko o zwykły użytek własny ale np. w wypadku jakby gog został zamknięty ale chciałbym dalej móc korzystać ze swojej biblioteki.
#kiciochpyta #gry
  • 35
@423frewq4f23
Ale kto by miał "sprawdzać" ten paragon bo rozumiem, że o to się rozchodzi.

Jeżeli serio spodziewasz się, że komuś miałbyś udowadniać, że nabyłeś kopię gry, to chyba rzeczywiście masz coś na sumieniu i spodziewasz się jakiegoś nalotu bo inaczej to serio nie wiem po co taki dowód zakupu miałby być.

A co do różnic to tak jak kolega napisał, poza sumieniem nie ma żadnych różnic.
@Medonix: @zaye93 @radziuxd @mohawk

Czyli w takim razie nie ma żadnego powodu żeby kupować gry na gogu w porównaniu do steama. Bo jeśli zamkną goga i te moje kopie gier nie będą się niczym różnić od kopii z torrentów to znaczy że to całe ich hasło o tym że gry kupione na ich platformie są "moje" jest tylko tanim chwytem marketingowym. A kupując gry na steamie mam więcej korzyści w stosunku
Jeżeli serio spodziewasz się, że komuś miałbyś udowadniać, że nabyłeś kopię gry, to chyba rzeczywiście masz coś na sumieniu i spodziewasz się jakiegoś nalotu bo inaczej to serio nie wiem po co taki dowód zakupu miałby być.


@Medonix: Poprostu lubię mieć wszystko legalnie, jak używasz np. lightrooma albo photoshopa tylko do użytku domowego to też sobie pobierasz z torrentów bo nikt cię nie sprawdzi? Plus już napisałem że to chodzi o
@423frewq4f23 no ale nie drukuje do tego photoshopa dowodu zakupu... Tak samo nie trzymam paragonów do wszystkich rzeczy jakie posiadam. Choćby do wspomnianych butów.


@Medonix: No bo do innych rzeczy dowód zakupu masz w postaci licencji czy to jako zwykły klucz czy jakaś subskrypcja czy coś. Porównywanie tego do dóbr fizycznych nie ma sensu bo tak to można powiedzieć że piractwo nie jest złe bo nikomu się nic nie zabiera XD
@423frewq4f23: takie pytanie to najlepiej zadać na pomocy technicznej GOGa, choć po wpisaniu w Google zapytania 'can I burn GOG installer on CD DVD' ludzie na forum pisali, że można. Skoro gry są DRM-free, to według mnie, nie ma przeszkód, aby wypalić sobie instalatory na płytach lub wrzucić na dysk zewnętrzny/pendrive i jeśli jest potrzeba, wykorzystać do ponownej instalacji w przyszłości.
Czyli w takim razie nie ma żadnego powodu żeby kupować gry na gogu w porównaniu do steama. Bo jeśli zamkną goga i te moje kopie gier nie będą się niczym różnić od kopii z torrentów to znaczy że to całe ich hasło o tym że gry kupione na ich platformie są "moje" jest tylko tanim chwytem marketingowym.

@423frewq4f23: XDD
@asd1asd Dzięki, nie wiedziałem że gog ma forum i faktycznie znalazłem tam odpowiedź na to pytanie które jak widać też ciekawiło wielu ludzi. Jeszcze raz dzięki za jedyną merytoryczną odpowiedź w tym wątku. Tutaj link do tego co znalazłem.
https://www.gog.com/forum/general/how_can_i_prove_my_gog_games_are_original_and_not_pirated/page1
Wołam @Dziki_Rys bo chyba też go to ciekawiło.

@KarolSpl @Medonix @fokmarsel
Idźcie teraz powiedzieć aktywnym użytkownikom goga w wyżej wymienionym miejscu że pewnie chcą łamać prawo albo sprzedawać nielegalnie kopie gier. Jak