Wpis z mikrobloga

W ciągu najbliższego miesiąca będę kupował pełne agd do mieszkania. Chce wziąć wszystko na raty 0%, chyba dobra taktyka? Gotówkę wolę wydać na inne rzeczy, a to co się da właśnie w takich ratach.

Pierwsze pytanie. Jaki zestaw dwóch urządzeń pralka + suszarka byście polecili? Będą zestackowane. Chcę coś porządnego, ale nie półka miele, bo chce wydać bardziej 5-6k na to niż 10k plus.

#agd #mieszkaniedeweloperskie #pralka #suszarka
  • 20
Zależy co, ale idąc tutaj ogólnie przyjętymi opiniami:
Zmywarka - bosch
Pralka - Bosch
Indukcja - Electrolux
Okap - Electrolux
Lodówka - Samsung? albo LG?
Mikrofalówka - Samsung?

Ale poprawcie mnie, jeśli się mylę, bo też wkrótce stanę przed tym wyborem.
chciałbym żeby się łączyły tzn pralka ogarnia co piorę i wysyła to do suszarki


@PanLodowegoOgrodu: A weź przestań, to jest pierdoła. Kupiłem taki zestaw Samsunga, który się łączy przez wifi. I tak przed uruchomieniem suszarki przestawiam tą przesłaną podpowiedź ręcznie, bo inaczej nigdy nie dosusza. A pralkowe wifi zablokowało mi kiedyś możliwość prania na ponad dobę, bo zaciągnęła się zbugowana aktualizacja oprogramowania. Tak, aktualizacja oprogramowania pralki.
poprawcie mnie, jeśli się mylę,


@innovi: poprawiam, wszystko bierzesz najtańsze z tego, co ci się podoba wizualnie. Mityczna jakość samsunga czy boscha nie istnieje i one też się psują. Szczególnie przy mikrofali czy pralce nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, bo w mikrofali i tak tylko grzejesz, a w pralce ustawiasz 40/60 stopni i wirowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: Co do jakości to w sumie nie wchodzę w dyskusje, bo nie mam pojęcia, pewnie masz rację.
Ale Electrolux Indukcja i okap ma fajne rozwiązanie hob2hood. U pralek Boscha słyszałem dobre opinie ma temat systemu iDOS.
@PanLodowegoOgrodu jak będziesz robił takie duże zakupy napisz po mejlu do każdego sklepu jakieś mm euro itp i zapytaj o indywidualną wycenę zazwyczaj dają radę zrobić niższa cenę o 50-100 na rzeczy jak kupisz wszystko u jednego sprzedawcy jeżeli chodzi o jakość to kolega wyżej dobrze radzi do prania Bosch do kuchni Elektrolux
@PawelW124 @PawelW124 @mat0707

Ok, to tak zrobię. Tylko wszystko chce do zabudowy i meble biorę z ikei. Więc muszę zobaczyć, czy no zmywarka bosha bez problemu wejdzie na te ruchome fronty
Więc tak
Płyta elektrolux
Piekarnik elektrolux(?)
Zmywarka bosh
Lodówka samsung
Pralka bosh?
Suszarka bosh?
A mikrofale w zabudowie chyba sobie daruje i najwyżej wrzucę do szafki jakąś
@PanLodowegoOgrodu: Też się będę wyposażał niebawem.
Mam mętlik we łbie. Wstępnie z tego co zaobserwowałem
Ceny:
Zmywarka ze złożem zeolith, to tylko Bosh za ok 3700, dosyć drogi, ale dwóch kumpli z pracy mówi, że nie zamieni na nic innego
Suszarka koniecznie z pompą ciepła - co też wymuszą wyższą cenę
Reszta raczej tańsze

Co do marek
Samsung lodówka, mam w domu pralkę z silnikiem bezszczotkowym i drzwiczkami add wash, działa
@Inozythol odkurzacz mam samsunga jet 75 i polecam. Robot sprzątający to już tak kiedyś może, na początku go nie potrzebuje.

A co do zmywarki bosh, to ok, ale ten zeolith co niby robi? Przeczytałem opis funkcji w necie, ale brzmi jak zwykły marketing.

Tv na razie mam swój 55 cali, a później też będę celował w 75, ale jakiś qled styknie, byle była wysoka jasność
@PanLodowegoOgrodu: to nie czytałeś, bo to złoże jest po to by suszyć naczynia, wychodzą suche gotowe do schowania, nie trzeba rozstawiać po stołach, żeby doschło, czy bawić się w wycieranie.

Właśnie takiego nie chcę odkurzacza. Przepłacam za coś co udaje, że odkurza, fajnie wygląda, akumulator rodzi setkę problemów nieznanych w normalnych odkurzaczach.
@Inozythol
Też byłem w takiej sytuacji rok temu jak ty
Robota sprzątającego wybrałem roborocka s7 max v w sumie teraz wychodzi s8. Mega robotę robi, a przenośny w razie czego bosch unlimited seria 8. 2 akumulatory wyjemne i dużo końcówek.

Suszarka z autoclean od boscha koniecznie