Wpis z mikrobloga

Uwielbiam mój kraj - nawet najpopularniejsi ekonomiści zostali przekupieni przez lobby deweloperskie.

Magicznie wykres kończy się na 2022, a co było potem (wzrosty o ~50% w kilka miesięcy - na przykładzie mojego kwadratu) to już mądrzejsze o tym nie wspominać.

No chyba, że wynagrodzenia też w te kilka miesięcy wzrosły o 50%? Bo wzrosły, prawda? PRAWDA?

Oczywistym jest, że aktualnie mamy bańkę na nieruchomościach znacznie większą niż ta w 2008, ale jak widać lobby deweloperskiemu nie po drodze, aby sytuację urealnić.

Zaraz wjeżdża kredyt 0%, potem -2%, -4% i minus 6%... a potem #demografia wszystko zaora i będą dekady spadków... szkoda tylko, że w kraju zostanie ~20 milionów ludzi. Wszystko jeszcze za naszego życia.

https://twitter.com/iggnacy/status/1740741320291783149

#nieruchomosci #mieszkanie #bekazdeweloperow
haha123 - Uwielbiam mój kraj - nawet najpopularniejsi ekonomiści zostali przekupieni ...

źródło: beka_z_przekupionych_ekonomistow

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@bialegomisa: Kurde no, na wykopie:

- każdy jest programistą
- każdy załapał się na bekę
- każdy ma +50% do wartości nierucha

tylko ja, stary ziomek spoza IT i z domem bez beki, odstaję od doborowego towarzystwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin ale to nie moja wina xd nie twierdze ze sprzedam je z tym zyskiem bo kupilem to mieszkania. Zysk jest czysto wirtualny, ale dyskusja byla o tym ze ktos uwaza ze beka nie podniosla cen. Do 700k w stolicy uwazam ze #!$%@? w kosmos. Boli mnie d00psko bo przeplacilem ale jak ktos podpisywal przedwstepna na jesieni to "szczesc bzoe"

ps tak jestem z it xDˣᴰ
  • Odpowiedz