Wpis z mikrobloga

Mirki, ktore mialy stycznosc z betonem komorkowym z pioro-wpustami

Postawili mi mury i nie wiem czy to fuszerka czy norma - mianowicie szczeliny miedzy bloczkami z pioro-wpustami.
Jakies 20% bloczkow ma szczeliny do ~3 mm, co prawda nie jest na wylot, ale wyglada to partacko. Jest tez kilka wiekszych szpar na wylot zaszpachlowanych.
Kierbud mowi, ze w normie i nie jest zle, mur trzyma poziom i to jest najwazniejsze. Sasiad budowlaniec powiedzial, ze on tez tak robi i nie ma co sie czepiac.

Zwracaliscie uwage jak u Was byly wykonane mury? Bez pioro-wpustow chyba byloby lepiej, bo tam po prostu musialaby byc spoina z zaprawy.
To jest w Polsce norma, ze zostawia sie takie szczeliny?

#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
  • 34
masz dom z bk?


@hszan: tak, ale to nie ma roznicy, bo jak sa szczeliny po murowaniu to zawsze bedzie wialo. Musialbys wszystkie laczenia ladnie wypelnic klejem, co jest niemozliwe po murowaniu.
Styro kleili na ramke czy placki?


@hszan: nie wiem jak kleili, ale nie da rady arkusza styro docisnac do 0 z klejem. Do tego dochodzi krzywizna itp. Jak myslisz ze majster to dokladnie robi to jestes w bledzie :)
@Pwado: ja widze jak oni pracuja, byle szybciej i kase wziac. Elewacje bede robil sam, nie mam juz nerwow do "budowlancow" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musialbys wszystkie laczenia ladnie wypelnic klejem, co jest niemozliwe po murowaniu.


@Pwado: Można pianką lub pianoklejem pouzupełniać zamiast zaprawy
@dyzenteria: dzieki. U mnie jest tylko jedna na wylot przy ucietych zamkach (zaszpachlowali), ale jest kilkanascie procent wlasnie takich szpar do 2-3 mm. Dodatkowo jest bardzo duzo ubytkow w naroznikach samych bloczkow, budowlancy twierdza, ze jakis potluczony material dostalem (ytong pp4 600). Rozpakowalem jedna palete i faktycznie bylo troche pekniec na koncowkach pior. Zastanawiam sie czy to reklamowac.

Rozumiem, ze glownie rozbija sie o akustyke? Czy sa jakies badania jak tynk
@hszan: Na pewno cementówka będzie lepsza niż gips, bo jej ciężar objętościowy jest prawie dwa razy większy. H+H dopuszcza 2 mm szpary. Prześwity możesz rozkuć w kształcie "V" i samemu przejechać klejem mocno dociskając. Daj sobie spokój z tą wełną.
@dyzenteria: ja buduje dosyc maly dom i u mnie roznice w cenie nie sa tak odczuwalne. Policzylem sobie na szybko styropian i welne skalna o podobnej lambdzie i grubosci - na moj dom roznica w cenie to 4k pln. Jak na inwestycje na lata, to chyba warto doplacic?
@dyzenteria: dopiero teraz sie zorientowalem, ze patrzylem na zla welne. Okazuje sie, ze welna skalna fasadowa jest ponad 2x drozsza od swojego odpowiednika ze styropianu, teraz wybor nie bedzie taki prosty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzieki za pomoc!