Wpis z mikrobloga

Do tej pory jeździłem citroenem c4 2010 w dieselku, ale sytuacja finansowa pozwala i chciałbym go w końcu wymienić.

Szukam auta na daily. Mam budżet 80 tys zł. Marzy mi się coupé z v8, ale wiem, że z tym budżetem może być ciężko, dlatego 6 cylindrów również chętnie rozważę.

Jazda w cyklu mieszanym głównie, raz na 1.5 tygodnia około 400km robione. Pare razy do roku większe trasy po 1500km.

Głównie skłaniam się ku audi s5 (tylko 4.2) ewentualnie BMW e92 albo subaru brz.

Chętnie poczytam co Mirki sądzą, doradźcie.

#samochody #motoryzacja #audi #bmw #jdm
  • 10
@Zulf: @reakwon @quinty 335i z N54 się #!$%@? (N55 ciut mniej) ale coś za coś

To po stosunkowo tanich modach najszybsze coupe w budżecie. Inna liga niż 4.2 od Audi. Dopiero 3.0 TFSI w czterobucie na mniejszym kółku kompresora można jakoś tam porównać. Nie ma alternatywy w budżecie jak chodzi o duże moce niskim kosztem w budzie która dobrze się prowadzi (B7 i inne passaty skręcają jak gówno, szczególnie z ciężkim
@quinty: a CL500, za 50-60 da rade kupić jak ma być v8 i do tego jakieś fajne felgi, ewentualnie szpera
albo mustang 5.0 też jest w pyte
BRZ ma kieras na kompresorze HKS i 300 koni, fajnie jedzie jest lekkie, ale to 4 cylindy...
Mam budżet 80 tys zł. Marzy mi się coupé z v8, ale wiem, że z tym budżetem może być ciężko, dlatego 6 cylindrów również chętnie rozważę.


@quinty: A na serwis i naprawy zostawiasz sobie bufor?