Wpis z mikrobloga

@turbine Najlepiej wyciągnąć wszystkie chodniki, wytrzepać z piachu, odkurzyć auto i sprawdzić czy nie jest gdzieś wilgotna podłoga. Jak wilgotna to znaleźć przyczynę, usunąć, auto wysuszyć. Na szybko to ryż do skarpetki i włożyć do auta.
Klima wysuszy powietrze, używaj regularnie, oprócz tego możesz kupić coś do zbierania wilgoci


@assninja: u mnie nie włączysz klimy jeżeli temp jest niższa niż 5 stopni
@turbine: doraźnie możesz wsypać najtańszy żwirek dla kota do 5-10 skarpet i poukładać w aucie, na deske rozdzielczą, do schowków w drzwiach itd.
Tylko po max tygodniu trzeba wymienić żwirek na świeży bo już zawilgotnieje.
@SpalaczBenzyny: nie mam takiej technologi :D przednia szyba to jak coś jest narysowana przy 4 biegu wentylatora

Manualne klimy w starszych autach. Przy oplach i przy skodzie w instrukcji jest napisane że kompresor nie zalczy się poniżej 5*C aby uniknąć jego uszkodzenia
@turbine: Jak naniosłem trochę śniegu i zaparował mi samochód cały od wewnątrz to pojeździłem kilka dni włączając na kilka minut AC max co jakiś czas. Jeśli samochód jest faktycznie mokry a nie wilgotny to musisz po pierwsze znaleźć przyczynę.
@turbine:

. Nawiew jedynie na przednia szybę
. Jeśli boczne nawiewy można regulować też ustaw na przednia, boczna jeśli zaparuje można otworzyć i zamknąć ściągając skropliny
. Wysoka temperatura(no ale na początku jazdy to bez znaczenia, potem wyższa lepiej wysuszy)
. Włącz klimatyzację
. Powietrze czerpane z zewnątrz
. Wymiana filtra kabinowego
. Siła nawiewu minimalna ale skuteczna. Chodzi o to aby nie wiało na maks zimnym powietrzem bo dlugo będziesz