Wpis z mikrobloga

Zawsze kisnę jak wykopkom przepalają się styki na widok feminatyw xD
Doradczyni, obrończyni, radczyni, członkini - OK, wszystko spoko
Gościni, kierowczyni - AAAEEEEUUEAAEEE LEWACTWO xD

Jedyna różnica jest taka że jesteście osłuchani z niektórymi słowami, a z innymi nie. Język jest dla ludzi i ewoluuje, jest potrzeba w społeczeństwie żeby takie słowa były i będą, osłuchacie się i nic złego się wam nie stanie, a drzecie mordy przynajmniej jakby wam pensję obcinali

#bekazprawakow #tvpis #rozowepaski
  • 33
wypopki nie ogarniają, że język ewoluuje nieustannie


@bo-banley:

Język jest dla ludzi i ewoluuje


@RozkalibrowanaTurbopompa:

Wykopki nie ogarniaja roznicy pomiedzy ewolucja a rewolucja.

Jezyk ewoluuje i to jest fakt. Wciskanie wszedzie "na sile" "na juz" to rewolucja a nie ewolucja.

Nie znam nikogo kto ma problem z dyrektorka, lekarka, dentystka, nauczycielka itp. Bylo od zawsze i sie przyjelo.

jak slysze chirurzka albo ministerka to mi sie na rzyganie zbiera. Co
jak slysze chirurzka albo ministerka to mi sie na rzyganie zbiera


@gorzki99: ale dlaczego? Jakby te formy były w obiegu od lat to byś przecież też mówił "było od lat i się przyjęło"
W jaki sposób dzieje Ci się krzywda bo ktoś powie "chirurżka"? Tak, to trudne słowo, ale mamy takich wiele w języku polskim i nikomu nie dzieje się krzywda.
@bo-banley: No uszy mnie bola :PPP
Ale jak wspomnialem - na majorke to bym se polecial :P

A z drugiej strony :
Pani minister
Pani kapitan
Pani major

Serio nie wydaje Ci sie to mniej smieszne i dziecinne niz:
ministerka, kapitanka czy majorka?

Bo jak dla mnie to ministerka, kapitanka itp ma w sobie cos ze "zdrobnien".

Nie mam nic przeciwko ewolucji jezyka. Ewolucji a nie rewolucji. Wprowadzasz i patrzysz czy
A nie wciskasz na sile bo komus odwala.


@gorzki99: a propos: jeśli kobieta ma problem z tym, że ktoś o niej powiedział per "pani chirurg" albo "pani kapitan", to wskazuje na jakiś problem z głową u tej osoby. Gdybym asystował przy porodach i ktoś by mnie nazwał akuszerką, to pewnie nawet nie wzruszyłbym ramionami. Podobnie z "jesteś pan przedszkolanką". No i?
¯\(ツ)/¯
@13f14: Ale jak tak stawiasz sprawe to pelna zgoda.

jak komus odwala ze powiem pani doktor zamiast jak by chcial "doktorka" to cos z nia jest nie tak.

Tylko ze skoro z nia cos jest nie tak to dlaczego mam sie dostosowac do niej i mowic per "doktorka"?

Ze mna wszystko jest ok. Nie mam problemu mowic nauczycielka czy dyrektorka. ale chirurzka (bo ktos ma problem bedac nazywanym pani chirurg) to
@gorzki99: takie niepotrzebne w sumie feminatywy, których jedyną funkcją jest poprawa samopoczucia słabych ludzi, to głupota podobna do tej, którą uprawiają niektórzy "antyrasiści". Idą sobie do Murzyna, pochylają się nad nim i mówią mu: "o ty biedny Afroamerykaninku, dyskryminują cię tu. Chodź, Afroamerykaninku, dostaniesz miejsce na uczelni tylko dla ciebie. I pracę dostaniesz, bo jesteś Afroamerykaninkiem".

Przecież to rasizm do kwadratu: nie dość, że na każdym kroku podkreśla kolor skóry tego
. Język jest dla ludzi i ewoluuje


@RozkalibrowanaTurbopompa: @bo-banley: Język ewoluuje i powinien ewoluować, ale jak mówił prof. Bralczyk powinien to robić oddolnie przez społeczeństwo, a nie w sposób narzucony jak przez aktywistów w PRL, czy aktywistów tej czy innej strony dziś- nie będę mówił "aktywiszcze" "człowiex" "człowieczka" bo to jest kaleczenie języka, bo jeden dureń sobie tak wymyślił i teraz wszyscy muszą się dostosować tworząc wydumane organy, które to
djtartini1 - >. Język jest dla ludzi i ewoluuje

@RozkalibrowanaTurbopompa: @bo-banle...

źródło: main_11_sybil_grzybowskie_zajmuje_si_niebinarn_polszczyzn_

Pobierz