Wpis z mikrobloga

#disney #bajki #historia #przemyslenia
Zobaczcie co Disney robi ze "współczesnymi" wersjami bajek. Wykastrowali Piotrusia Pana, wykastrowali księcia od Małej Syrenki a ten od królewny Śnieżki okaże się tylko ładnym dodatkiem.
Tyle że małe dziewczynki chcą być ratowane, potrzebują swojego bohatera, chcą być księżniczkami dla których książę zabija smoka czy wspina się po warkoczu. Co złego było w pierwotnej wersji bajek? Dlaczego przypisuje się kobietom męskie cechy? I nie mówię tu o niezależności bo to wspaniałe że kobiety po latach traktowania ich jak gorszy gatunek mogą wreszcie swobodnie wybierać czy chcą iść na studia, jaki zawód wykonać, czy i za kogo wyjść oraz czy się rozmnażac.
Ale tu chodzi o coś innego! Całe piękno kryło się w tej nutce romantyzmu, bo ( jakby nie patrzeć) kobieta i mężczyzna różnią się fizycznie i psychicznie - w relacji też pełnią inne role, w trakcie poznawania się i pogłębiania relacji dla kobiety atrakcyjnymi cechami charakteru będzie poczucie chociażby bezpieczeństwa i zaradność a dla mężczyzny wrażliwość czy oddanie.
Pozwólmy więc na bajki gdzie to książę ratuje księżniczkę. Ja będąc nastolatką chciałam by uratował mnie Bon Jovi, więc jak widać od początku miałam dobry gust, co świadczy o tym że warto mnie posłuchać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 53
atach traktowania ich jak gorszy gatunek mogą wreszcie swobodnie wybierać czy chcą iść na studia, jaki zawód wykonać, czy i za kogo wyjść oraz czy się rozmnażac.


@ewa-m: O to mi chodzi. Obecne przywileje kobiet wynikają wprost ze zniewolenia mężczyzn. Kobieta idzie na studa = chłop musi za to zapłacić. Kobieta decyduje się na zawód = mężczyzna traci szanse, bo musi ustąpić miejsca gorszej kobiecie. Kobieta dokonuje aborcji = meżczyzna traci
7160 - >atach traktowania ich jak gorszy gatunek mogą wreszcie swobodnie wybierać czy...

źródło: niezależna

Pobierz
  • 4
@7160: kobiety zachodzą w ciążę, przeżywają traumatyczny poród przy którym często pęknięcie waginy sięga aż odbytu i opiekują się dziećmi masakrującymi im sutki, o skutkach ciąży na ciało już nie wspomnę. No niesamowite, matka natura zrobiła baby w #!$%@? a ty się #!$%@? że płeć żeńska dominuje w benefitach wychowując nowe pokolenie. Brawo
@ewa-m:
1. Nikt im nie każe - to ich wybór. To tak jakbym ci pisał, że mężczyźni piją wódkę i potem chorują.
2. Mężczyźni giną na wojnie - i to nie z wyboru a z przymusu.
3. Sprawdź sobie ile tych dzieci kobiety rodzą.

Chyba, że optujesz, za tym żeby specjalną ustawą nakazac kobietom rodzenie co najmniej 3 dzieci. Wtedy się zgodzę - mają obowiązek, niech tez mają i przywilej.
7160 - @ewa-m: 
1. Nikt im nie każe - to ich wybór. To tak jakbym ci pisał, że mężczy...

źródło: mezczyzno

Pobierz
gdyby kobiety nie rodziły


@ewa-m: Przecież nie rodzą xD!!!

Przyrost niższy niż w czasie wojny.

jak ty pierwsi pouciekaja


@ewa-m: Mam taką nadzieję, chociaż nikłą.

A ty - tak szczerze - pójdziesz w okopy? Czy jak ta szczurzyca za mną będziesz #!$%@?ć?
7160 - >gdyby kobiety nie rodziły 

@ewa-m: Przecież nie rodzą xD!!!

Przyrost niższy...

źródło: dyskryminacja

Pobierz
@ewa-m:

@7160 jak będzie wojna w Polsce to tacy jak ty pierwsi pouciekaja jak szczury z tonącego statku


Oby, a ja się dołączę, bo w tym chlewie nie ma czego bronić. Na emigracji będziemy akumulować kapitał i założymy fundację pomocy prześladowanym rodakom. Nawet kredą na asfalcie narysujemy jakieś kwiatki.

a porównanie z dupy bo gdyby kobiety nie rodziły


Tak jak wy rodzicie dzieci, tak my będziemy bronić kraju ¯\(ツ)/¯ kobiety dzisiaj
  • 1
@7160: dla takich użalających się nad sobą #!$%@? nie warto rozkładać nóg i dawać się zapładniać. Nie dla przegrywow rozmnażanie się, ich geny nie są tego warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Trauma_Teddy: @7160 czy ta wojna jest teraz razem z Wami w pokoju? W ilu konfliktach zbrojnych wymagających powszechnego poboru Polska aktualnie bierze udział? Ile razy byliście już wzywani na przeszkolenia, na front, czy chociażby do służby pomocniczej? Ilu mężczyzn z Waszych rodzin wróciło kalekich lub w trumnach, że tak toczycie pianę?

Ja rodziłam dwa razy, w trakcie ostatniego porodu w tym roku prawie zmarłam na łóżku porodowym, leczę się z zespołu