Wpis z mikrobloga

NIE! DLACZEGO NIE CHCECIE DZIAŁAĆ ZGODNIE Z NASZĄ NIEKONSTYTUCYJNĄ USTAWĄ POWOŁUJĄCĄ MEDIA NARODOWE, W KTÓREJ SIĘDZĄ POLITYCY PIS, POWOLANI W CELU OBEJSCIA KRRIT, W KTOREJ SKLAD NIE WCHODZĄ POLITYCY! ZMIEŃCIE USTAWĘ, PRZECIEŻ PAN PREZYDENT NA PEWNO JEJ NIE ZAWETUJE. PRZECIEZ MY NIE ZASTAWIALISMY SYSTEMU PULAPEK, ZEBY ZAPEWNIC SOBIE TUBE PROPAGANDOWA NA KOLEJNE WYBORY DO PARLEMNTU UE, SAMORZĄDOWE I PREZYDENCKIE.
#tvpis
SzybkieSondy - NIE! DLACZEGO NIE CHCECIE DZIAŁAĆ ZGODNIE Z NASZĄ NIEKONSTYTUCYJNĄ UST...

źródło: images

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: Bo ustawa jest niekonstytucyjna, dopiero kiedy TK tak orzeknie. A TK nie orzekł, że ustawa o RMN taka jest. Fakt, że orzekł niekonstytucyjność inne, podobnej ustawy, nic tutaj nie zmienia. A tak ogóle, to od orzekanie, co jest zgodne z prawem a co nie są sądy, a nie politycy.
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: Nawet jakby jakiś cudem dudeł zrobił na złość jarkaczowi i nie zawetował tej ustawy to kilku posłów pis wysłało by ją do TK, a tam już by utknęła na lata.
  • Odpowiedz
@groman43: czyli ma teraz to wszystko rozstrzygnąć TK, w którego skład wchodzą wieloletni działacze i posłowie pisowscy jak Pawłowicz i Piotrowicz? Przecież mają decydować sądy a nie politycy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 26
@groman43:
Zacytuję skrót:
To rzeczywiście skomplikowane i trudne do zrozumienia dla nie-prawnika. Może powiemy tak: powołanie Kurskiego nastąpiło na podstawie ustawy jednoznacznie sprzecznej z Konstytucją (co stwierdził „prawdziwy” TK w 2016 roku). Dlatego nie było OK.

Obecnie mamy lukę prawną (zresztą w wyniku niewykonania przez PiS tamtego wyroku TK), bo zmiany personalne w organach TVP nie mogą być dokonywane ani przez KRRiT, ani przez Radę Mediów Narodowych, bo pierwsza nie ma
  • Odpowiedz
@groman43: mała ustawa medialna z 2015 przekazała kompetencje wyboru rady nadzorczej ministrowi skarbu państwa. W 2016 utworzone zostało RMN i kompetencje te zostały przekazane RMN z uprawnień tego ministra. Wyrok TK odnosi się do małej ustawy medialnej i mówi że minister nie mógł otrzymać uprawnień. Było to nielegalne. Skoro nie mógł ich otrzymać to i nie mógł ich przekazać. Stąd mimo że RMN jest całkowicie legalne, to nie ma uprawnień. Nie
  • Odpowiedz
@SzybkieSondy: to uzasadnienie stosowania KSH ma jedną potężną lukę logiczną. TK nie stwierdził, że przepis o wyborze rad nadzorczych jest całkowicie niezgodny z konstytucją, tylko stwierdził, że jest niezgodny w danym zakresie. Poza tym zakresem jest zgodny z konstytucją. Dlatego dany artykuł nie jest po prostu wykreślony.
  • Odpowiedz
@groman43 to nieprawda, jeśli przepis ustawy późniejszej powiela wadliwość przepisu ustawy wcześniejszej to przepis ustawy późniejszej jest także niezgodny z konstytucja
  • Odpowiedz
@groman43: wyrok TK orzekł o niekonstytucyjnosci mechanizmu wyłączania KRRIT z procesu wybierania władz TVP i radia. To PIS orzekł, że to dotyczy ustawy tylko i zmienili w nowej słowo premier na RMN. To tak jakbyś w KK zmienił słowo "kradzież" na "pantalony" i stwierdził, że od dziś pantalonienie jest okay, bo przecież to już nie kradzież. PIS wprowadził metody niekonstytucyjne na salony polityczne, i dostał rykoszetem i se głupi ryj rozwalił.
  • Odpowiedz
  • 24
@groman43 Bzdury. TK orzeka o niekonstytucyjność normy prawnej a nie konkretnego przepisu i zmiana ustawy bez zmiany normy nie zmienia niekonstytucyjności. Są na to nawet pojęcia wtórnej niekonstytucyjności i oczywistej niekonstytucyjności. Te swoje propagandowe brednie wciskaj w TV Republika.
  • Odpowiedz
@groman43 poczytaj korespondencję między bodnarem a Glińskim z 2018. Minister przyznaje że naruszono konstytucję i zobowiązuje się że rząd wprowadzi prawidłowe rozwiązania ustawowe do końca 2018r
  • Odpowiedz
@200Amra: dlatego należy łamać prawo. Super


@Nestoreish: Jestem na 100% pewien że KO znajdzie prawników którzy powiedzą że wszystko zgodnie z prawem jest, a PIS że wręcz przeciwnie. Koniec końców liczy się efekt i jeśli telewizja publiczna będzie dalej ordynarną tubą propagandową to koalicję rozliczą wyborcy przy urnach.

Skoro PIS rozpieprzył sytuację prawną w Polsce to najpierw trzeba ten PIS odspawać od państwa by ją naprawić.
  • Odpowiedz
TK orzeka o niekonstytucyjność normy prawnej a nie konkretnego przepisu i zmiana ustawy bez zmiany normy nie zmienia niekonstytucyjności.


@Herubin: to w takim razie tym bardziej działania Sienkiewicza były niezgodne z prawem. Skoro TK stwierdził, że niekonstytucyjne jest pozbawianie KRRiT wpływu na rady nadzorcze, to interpretacja KSH w taki sposób, żeby pozbawić KRRiT wpływu na wybór rad nadzorczych i zarządów, także jest niekonstytucyjna.
  • Odpowiedz
@groman43: tylko ze w Polsce nie ma obecnie sądu konstytucyjnego więc nie ma organu który może się na ten temat wypowiedzieć. Nie można za taki sąd uznać TK w którym każdy sędzia jest w ogromnym stopniu uzależniony od władzy i w zasadzie jest na każde szczekniecie pisu o czym świadczy wszystko co robią. Rozpoznają sprawy w terminach który leży pisowi, robią to poza kolejnością, dla prawników cześć ich orzeczeń jest całkowicie
  • Odpowiedz
Bo ustawa jest niekonstytucyjna, dopiero kiedy TK tak orzeknie. A TK nie orzekł, że ustawa o RMN taka jest. Fakt, że orzekł niekonstytucyjność inne, podobnej ustawy, nic tutaj nie zmienia.


@groman43: ustawa o RMN jest jedną i tą samą ustawą w której była mowa o odsunięciu KRRiT od decyzji kto zasiądzie w radzie nadzorczej TVP ergo TK orzekł że ta cała ustawa jest niekonstytucyjna

Skoro odsunięcie KRRiT od decyzji jest niekonstytucyjne
  • Odpowiedz
Skoro TK stwierdził, że niekonstytucyjne jest pozbawianie KRRiT wpływu na rady nadzorcze, to interpretacja KSH w taki sposób, żeby pozbawić KRRiT wpływu na wybór rad nadzorczych i zarządów, także jest niekonstytucyjna


@zobq: ale KRRiT jest pozbawione wpływu przez niekonstytucyjna ustawę i trzeba by ją najpierw wycofać żeby przywrócić wpływ KRRiT, albo przegłosować nowa ustawę która o tym mówi, a to wszystko duda by zablokował, więc pozostało KSH
  • Odpowiedz