Wpis z mikrobloga

NIE! DLACZEGO NIE CHCECIE DZIAŁAĆ ZGODNIE Z NASZĄ NIEKONSTYTUCYJNĄ USTAWĄ POWOŁUJĄCĄ MEDIA NARODOWE, W KTÓREJ SIĘDZĄ POLITYCY PIS, POWOLANI W CELU OBEJSCIA KRRIT, W KTOREJ SKLAD NIE WCHODZĄ POLITYCY! ZMIEŃCIE USTAWĘ, PRZECIEŻ PAN PREZYDENT NA PEWNO JEJ NIE ZAWETUJE. PRZECIEZ MY NIE ZASTAWIALISMY SYSTEMU PULAPEK, ZEBY ZAPEWNIC SOBIE TUBE PROPAGANDOWA NA KOLEJNE WYBORY DO PARLEMNTU UE, SAMORZĄDOWE I PREZYDENCKIE.
#tvpis
SzybkieSondy - NIE! DLACZEGO NIE CHCECIE DZIAŁAĆ ZGODNIE Z NASZĄ NIEKONSTYTUCYJNĄ UST...

źródło: images

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@groman43: sorry ale ja nie zgadzam się na to by o konstytucyjności i prawie orzekali Piotrowicz, Pawłowicz, Świeczkowski i Przylebska. Dałem temu braku zgody wyraz podczas wyborów, daje wyraz popierając działania obecnej koalicji rządzącej.
  • Odpowiedz
to nieprawda, jeśli przepis ustawy późniejszej powiela wadliwość przepisu ustawy wcześniejszej to przepis ustawy późniejszej jest także niezgodny z konstytucja


@niechcacy: Są jakieś precedensy, wyroki, które tak zadziałały w przeszłości? Bo prawnicy na tłyterze, to akurat się o to kłócą, i weź tu się człowieku domyśl, kto ma rację.
  • Odpowiedz
@zobq Tylko na jakiej podstawie miałoby KRRiT działać? Problem jest w tym, że przepisy szczególne dotyczące obsady TVP są niekonstytucyjne a bez prawidłowej ustawy nie może KRRiT działać w ramach wyznaczonych przez Konstytucje.

W obecnej sytuacji prawnej nie da się obsadzić TVP nie naruszając norm konstytucyjnych. Konieczne jest uchwalenie nowej ustawy żeby to zrobić poprawnie a to czy Sienkiewicz wykorzystuje KSH czy PiS RMN to jedna cholera. Kiedy nie ma prawidłowych przepisów
  • Odpowiedz
@jPaolo2 Są i sorry ale prawnik który ma tu wątpliwości to jest dupa nie prawnik. W 2015 czy tam 2016 szykowałem dla Menztzena wniosek nadplatowy przez który zrobiła się afera z kwota wolna która właśnie miała zostać właśnie tak źle wprowadzona i sam PiS się wtedy wystraszył i na szybko to zmieniał. W podatkach najpopularniejszy jest tu art. 70 par 8 Ordynacji Podatkowej dotyczącego przerwania biegu przedawnienia gdzie już lata temu miałem
  • Odpowiedz
W obecnej sytuacji prawnej nie da się obsadzić TVP nie naruszając norm konstytucyjnych.


@Herubin: dlatego trzeba zmienić sytuację prawną.
  • Odpowiedz
a to wszystko duda by zablokował, więc pozostało KSH


@bylem_zielonko: sorry, te wszystkie argumentacje brzmią jak argumentacje Pisowców z 2015. Wtedy też tłumaczyli, że TK jest opanowany przez POwcow, czego dowodem miało być zawłaszczenie wyboru 2 sędziów do TK.

Nie da się przywrócić praworządności poprzez kolejne przekraczanie prawa.
  • Odpowiedz
@zobq Trzeba a do tego trzeba zmienić wpierw prezydenta a póki się tego nie zrobi to spokojnie nowy zarząd wybrany przez Sienkiewicza będzie sobie nim rządził.
  • Odpowiedz
sorry, te wszystkie argumentacje brzmią jak argumentacje Pisowców z 2015.


@zobq: ale czy wtedy też Komisja Europejska, rządy, organizacje, instytucje i obserwatorzy z zachodu kwestionowali polski trybunał i inne organy państwowe? no właśnie.
  • Odpowiedz