Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
#ucieczkadoraju
@marek361: @lukas-911 @darth_invader To jest ciekawe...
Ten profil z Michaelem jest jej starym profilem od kwietnia 2021 nie jest aktywna na tamtym profilu
Damian poznał Aico po Michaelu.
Mnie zainteresował zaś inny fakt
Na starym profilu Aico można znaleźć wskazówki iż nie jest Chrześcijanką a Muzułmanką.
Damian we swoich vlogach zachwycał się tym, że Aico czyta swoim biednym braciom i siostrom w wierze biblie ale jednocześnie wysprzeglił się, że jej ojciec jest Muzułmaninem
Wiem też, że plemie Aico przeprowadziła się z wyspy Mindanao na Bohol.
Co ja wiem w tym temacie?
Jeśli chodzi demografie religijną na Filipinach Większość są to katolicy. Trochę też jest protestatów. Te grupy przeważnie porzuciła swój plemienny tryb życia.
Jeśli chodzi o Filipińczyków którzy pozostali w strukturach plemiennych są to przeważnie muzułmanie którzy w przeszłości byli pod wpływem różnych Sułtanatów z Indonezji czy Malezji którzy osiedlili się również na ternach Filipin. Również to się tyczy plemienia Badajo.
Zwłaszcza na wyspie Mindanao ten podział etniczny widać. Katolicy i protestanci utożsamiają się z narodem filipińskim plemiona z Islamem. Są między nimi wielkie tarcia bo często np plemienie badajo wyklucza się ze społeczeństwa właśnie ze względu na ich cygański tryb życia. Inne plemiona też niechętnie się asymilują co prowadzi nawet do wojen separystycznych na tle religijnym.
Ale w Davao istnieje park w którym wybodowano mnóstwo plemiennych chatek gdzie można się o tych plemionach wiele dowiedzieć. Więc władze lokalne robią co mogą by w jakiś sposób nawiązać dialog z plemionami.
Jeśli moje przypuszczenia okażą się prawdą i rzeczywiście Damiana plemienna żona jest muzułmanką nie chciałbym być w jego skórze... Tam różnice kulturowe i pewne naciski ze strony rodziny muszą być przeogromne..... Sami Filipińczycy nie chcą się za bardzo z ludźmi z plemiom mieszać ze względu na różne potencjalne haracze. Na filipinach Ludzie z plemion wyznający Islam często żyją w skrajnej biedzie jeszcze większej niż przeciętny Filipińczyk. A Miejsca seperastyczne gdzie Damian się Bujał są niebezpieczne nawet dla Filipinczyka nie muslima z poza plemienia czy klanu rodzinnego
TowarzyszSobaka - #raportzpanstwasrodka 
#ucieczkadoraju
@marek361: @lukas-911 @darth...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 21
@Miskagnoju: Plemienny ślub jak i dalsze perypetie plemienia Badajo się klikały. Klikała się też drama kiedy Damian się rozpłakał błagając Aico o powrót. mnóstwo kanałów comentery typu dr Randka cisneły z Damiana Bekę. Dwa materiały wylały sporą falę krytyki.
W Pierwszym Materiale przyczynił się do upadku Damiana jego Kolega Szpakowski który skompromitował Damiana nagrywając go jeżdżącego Autem po pijaku, płacząc i hejtując swoją małoletnią żonę nazywając ją gówniarą nie chcącą zmywać
@Miskagnoju: to prawda nawet w porównaniu do Kambodży jedzenie lokalne jest tanie bo w przeciwieństwie do Kambodży na Filipinach rolnictwo i przemysł spożywczy istnieje.
Przypuszczam, że Damian pod wpływem prezesa dal się namówić na przyjazd. Prezes dobry jest w nawijaniu makaronu na uszy więc. Damian przyleciał, zobaczył jak bardzo Kambodża jest uwsteczniona i droga w stosunku do Filipin I wrócił do płaczącej Aico która potrzebuje w nim oparcia. A, że nie
@Miskagnoju: Taki Damianek z drobnymi (dla nas) z jutuby to jednak jest tam chodzący krezus. Według socialblade ma przychody na poziomie $56 - $902, czyli można pewnie założyć $200-300 miesięcznie, a dla plemienia żyjącego w lepiankach z gówna to raczej nie jest mała kasa.