Wpis z mikrobloga

@Karier: z ciekawości jakie opony, model oraz dot.
chyba jak dobrze widzę to 7 letnie opony? nie wiem czy tam jest 16 czy 18, i dziwisz się że przywaliłeś w krawężnik?
większość współczesnych kapci już po 5-6 latach zaczyna tracić swoje właściwości, a lód to jedne z najcięższych warunków. Mając 7 letnie opony darowałbym sobie wyprawę na lód po mieście.
  • Odpowiedz
  • 5
@r5678: Opony z lipca 18' roku, barum polarisy, ostatni sezon mialem dojezdzic wlasnie z racji wieku bo bieżniki są jeszcze z +6mm. Szczerze wątpie czy inne opony by mnie uratowały, raczej ~~15km to bylo zbyt duzo, większość aut w mniejszym lub większym stopniu wpadała w poślizg. Mój błąd, bo zbyt gwaltownie skręciłem
  • Odpowiedz
@Karier: miałem kiedyś barumy kupione z autem, miały 4 lata, to wtedy jeszcze zimą były ok ale 5 zima, to już była lipa i to dość spora, przy okazji wychodziły z nimi inne problemy i wyrzuciłem je, mimo że bieżnika miały jeszcze >6mm. Najgorsza europejska marka z jaką miałem do czynienia, bo miałem też kiedyś letnie, też z autem i też nie byłem zadowolony.

Myślę że inne opony mogłby Cię od
  • Odpowiedz
@r5678: jak lód jest niewyjeżdżony to ma większą chropowatość to wtedy będzie różnica między dobrą a słabą oponą, ale z każdym kolejnym przejazdem samochodu w tym miejscu jest coraz równiej i przestanie to mieć aż takie znaczenie
  • Odpowiedz
@Karier podobnie robię kilometrowo, od 6 lat, i byłem dzisiaj przejazdem w Lublinie, też mi się wydaje że chyba w gorszych warunkach nie jechałem. Momentami 0 kontroli, nigdy nie widziałem żeby aż tyle aut bez ani jednego wyjątku jechało posłusznie 10-15km/h. Ewentualnie wyjątki kończyły na krawężnikach albo na innych autach. Zresztą tacy co jechali 10-15 też tak kończyli.
  • Odpowiedz
@r5678: jeżdżę 13 lat po +-20k rocznie. Zdarzało się, że takie warunki też były i nawet nówki opony premium nic by nie dały - to była taka piękna tafla jak na lodowisku czy chociażby jak dobry tor poślizgowy w ośrodku doszkalania. Żona uparcie (mimo tego, że przed chwilą już w takich warunkach dojechałem i uprzedzałem że jest katastrofa na drodze) chciała jechać jeszcze na miasto ale jak ją przewiozłem 100m to
  • Odpowiedz
@Karier: robie po 60k rocznie różnymi autami od sprintera, poczciwego lublinka na porshe cayence kończąc i serio takich warunków nie pamiętam xD #!$%@? apokalipsa
  • Odpowiedz
jeśli ktos nie ma obycia z ręcznym i dawaniem w #!$%@?ę żeby wyjść z poślizgu to niech lepiej nie wsiada za wolant...
  • Odpowiedz