Wpis z mikrobloga

Jestem za tym żeby Korwin i Braun utworzyli nowe państwo na wzór Lichteinsteinu, San Marino i Andory. Można im oddać np. część Podkarpacia.

Prawda jest przecież taka, że jakieś 97% polskiego społeczeństwa nie podziela ich wizji świata. Ponadto środowisko tych dwóch panów wręcz nienawidzi większości swoich rodaków. Korwin wprost stwierdził, że większość Polaków jest zbyt głupia żeby ogarnąć jego światły umysł. Kuce wyzywają wszystkich naokoło od lewaków, p0lek i sodomitów, nawet Dziambora i Gwiazdowskiego uważają za wrogów i agentów. Z kolei brauniści dosłownie wszędzie węszą jakieś spiski i wyraźnie widać, że nie czują się w naszej Ojczyźnie swobodnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Utworzenie nowego kraju to sytuacja win-win, bo zyskuje zarówno środowisko tych panów jak i reszta społeczeństwa.

Gdzie są właściwie wady takiego rozwiązania? Pomińmy kwestię, że jest to mało realne z przyczyn (geo)politycznych.

#konfederacja #neuropa #braun #korwin #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazkatoli #polityka
  • 9
@falden: Polska powinna być federacją, a każde województwo krajem związkowym (coś na wzór USA) gdzie do pewnego stopnia każdy sobie rzepkę skrobie i ma sporą autonomię. Nie podoba Ci się sytuacja w miejscu, w którym mieszkasz? Przeprowadzasz się do województwa, w którym Ci ona odpowiada. I tyle.
Jestem za tym żeby Korwin i Braun utworzyli nowe państwo na wzór Lichteinsteinu, San Marino i Andory. Można im oddać np. część Podkarpacia.


@falden: JE Włodzimierz Putin niech im odda kawałek jakucji albo kamczatki. Ma największe państwo świata zamieszkane przez zaledwie 140mln luda, nawet nie zauważy różnicy. I wszyscy będą happy, może z wyjątkiem niedzwiedzi.
@altabix: ja czasem wychodze i mijając ludzi trudno mi sobie zwizualizować konfiarzy. No bo co
- kasjerka z żabki wierzy w planete nibru?
- pan kazio mechanik zawsze troche gwałci 13-latki?
- pani ula z urzędu pije własny mocz żeby nie dać zarobić big pharmie?
- sebek w dresie marzy skrycie o intronizacji chrystusa na króla polski?
- pani zosia pielęgniarka pragnie by jego ekscelencja putin obronił wartości konserwatywne przed lewackim
Gdzie są właściwie wady takiego rozwiązania? Pomińmy kwestię, że jest to mało realne z przyczyn (geo)politycznych.


@falden:
Nie potrzeba oddzielać innego państwa wystarczyłoby eksperymentalnie wydzielić taki obszar z własną administracją i systemem podatkowym, ale bez własnej polityki międzynarodowej i wojska. Takie coś już było np. w Indiach.

Oczywiście nikt na to nie pozwoli nie tylko w Polsce, ale i UE.
Raz, że raj podatkowy, a dwa bardzo byłoby niewygodne polityczne jak
@falden nie widzę w tagach #urojenialewakoidalne. Ja nie wiem kto pisał te wszystkie komentarze pod filmami z afera ze świecznikiem i atakiem na posła Brauna. 97% chce normalnego państwa dlatego tak mocno morska się pomiędzy żydami z PiS i żydami z PO gdyby wiedzieli kto jest kto już dawno by sobie dali spokój.