Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy
Hej mam pytanie, w związku z nowymi przepisami że można dostać na max 120 dni. Otóż w lecie planuje lecieć do stanów na 4 miesiące. Czy jest jakiś legalny sposób żeby dostać więcej leków aktualnie czy muszę robić jakieś machlojki. Lekarka jest średnio ogarnięta więc wole mieć strategie do zaproponowania. Ostatnio wystawiła mi 5 opakowań zamiast 3 zamiast jak zawsze i mówiła teraz oj nie ważne już minęło, a dziś w aptece się dowiedziałem że nie dostane 3 opakowań tylko 2. xD

#lekarz #leki #farmacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toxer: wystarczy, że lekarka wystawi ci kilka recept na ten sam lek tak, by na jednej recepcie ilość leku nie przekraczała 120 dni terapii. Każda recepta jest traktowana osobno.
  • Odpowiedz
@Toxer: jest kilka rozwiązań. Tak jak koledzy wyżej pisali można poprosić lekarza o wypisanie kilku recept lub o modyfikacje dawkowania, która pozwoli wydać większą ilość (jednak lekarz może po prostu nie chcieć tego zrobić, bo to nie jest "lege artis"). Inna opcja to zagadanie w aptece o wydanie leku na Rp farmaceutyczną (też nie zawsze jest możliwe i nie zawsze się opłaca).
A 120 dni to akurat 4 miesiące :D
  • Odpowiedz
  • 0
@dwa__fartuchy: Nie miałem wypisane leki na 150 dni terapii na normalnej recepcie. Nie wiem czy to coś zmienia ale lekarz psychiatra.

No niby 120 to 4 miesiące ale dokładnie nie wiem jak i przydało by się nie być na styk przed i po.
  • Odpowiedz