Wpis z mikrobloga

Witam gotujących świrów, robię tatar z wędzonego łososia (łosoś, koperek, pietruszka, szczypiorek, konserwowy ogórek, sok z cytryny) i chciałbym go podać w formie takiego finger food - na małych grzankach albo spodach z kruchego ciasta. Żeby nie było nudno, przydałoby się jeszcze coś ciekawego 'na górę' i myślałem o jakimś chipsie, tylko nie mam pomysłu, co by to mogło być. Bekonowe czy z boczku odpadają, a nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jakieś pomysły?
#gotujzwykopem #gotowanie #kuchnia
  • 12
@GdzieJestBanan: Moim zdaniem na tatarze rybnym fajnie wygląda kupka mikorlistków np. rukiew wodna. Zazwycaj taki tatar jest ułożony od formy więc wszystko jest równe i matematyczne, a luźno położone liście dodają trochę naturalnego chaosu. Dodatkowo zielony fajnie się komponuje z łososiowym. Podobnie by działały wstążki z ogórka.

Nie szedłbym w kawior czy trufle, bo i tak w tatarze się sporo dzieje. Jak już trufla to do środa, a kawior i tak
@Mirkosoft: @Rocky_Zuma_Skye Ale się naciąłem na tą trufle z lidla... xD
Myślałem, że to potarta trufla po prostu (w sumie tak jest na opakowaniu napisane), w rzeczywistości to jest trufla w oliwie, ze śmietanką i jest to taka pasta. Bez smaku, bez aromatu, bez sensu. (°°
Ale sam jestem sobie winien, etykiety się czyta xD