Wpis z mikrobloga

Czy faktycznie warto włączać w zimie klimatyzację w trybie wiatraka, żeby zmniejszyć ilość kurzu w mieszkaniu? Doradzil mi to mój instalator, żeby na Maks kilka godzin sobie ja odpalać 1x w tyg

Dodatkowo wspomniał, że najkorzystniej vs pobór prądu za sezon, włączyć ja w maju/czerwcu, ustawić temperaturę i wyłączyć dopiero po upalach np. we wrześniu. Defacto będzie to wydajniejsze, bo mury się nie nagrzeja, niż włączać ja cały czas do schlodzenia np. Codziennie po pracy/doraźnie - co myślicie Mirki?

#klimatyzacja #remontujzwykopem #mieszkanie #elektronika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@obywatel_gov:

Dodatkowo wspomniał, że najkorzystniej vs pobór prądu za sezon, włączyć ja w maju/czerwcu, ustawić temperaturę i wyłączyć dopiero po upalach np. we wrześniu


Zależy od termoizolacji budynku, jak dobra to tak, jak kiepska to nie.
  • Odpowiedz
Dodatkowo wspomniał, że najkorzystniej vs pobór prądu za sezon, włączyć ja w maju/czerwcu, ustawić temperaturę i wyłączyć dopiero po upalach np. we wrześniu.


@obywatel_gov: Że to mit, taki sam jak z ogrzewaniem. Ściany "przeciekają" energię, nagrzewają się i schładzają cały czas, to nie tak że jak się schłodzą to są zimne i już. Straty energii zależą od gradientu temperatury, mniejszy gradient to mniej tracisz, nie ma sensu utrzymywać wysokiego gradientu jak cię nie ma. Dodatkowo przyśpieszysz zużycie samego urządzenia, tu instalator może się cieszyć.

Czy faktycznie warto włączać w zimie klimatyzację w trybie wiatraka, żeby zmniejszyć ilość kurzu w
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: no na pewno lepiej nie dopuścić to wahań temperatury bo grzyby i bakterie lubią się rozmnażać wewnątrz jednostki wewnętrznej. Przykład z jednej uczelni na całym piętrze chodzi klima cały rok i przy serwisie od paru lat brak wykwitów i jakichś anomalii bakteryjnych, śmierdzenia itp. oczywiście wszystko pryskane chemią dwa razy w roku.
  • Odpowiedz
@rybeczka: jeszcze przed chwilą pisałeś "przecież klima nie ma filtrów antykurzowych" a teraz już "zależy jaka klima", ładny fikołek. Z resztą jak mu instalator mówił że ma włączać klimę żeby zmniejszyć ilość kurzu w mieszkaniu to ta jego klima na 1000% jest bez filtra xd Z resztą, jak pisałem wyżej. znowu g---o wiesz a się wypowiadasz mimo to. ehh, w szkołach powinny być podstawy logicznego myślenia, albo chociaż nauka obsługi
  • Odpowiedz
  • 1
@biauekWladcaJajek: @rybeczka już Mirki spieszę z odpowiedzią, ta jednostka wewnątrzna niby ma te filtry, więc może rzeczywiście warto w trybie wiatraka go puszczać i zobaczyć jak będzie (kazał też czyścić filtry pod obudowa, więc ma to sens) HISENSE New Comfort DJ35LE0EG
  • Odpowiedz