Wpis z mikrobloga

#!$%@?ąc od całej polityki, jest tu ktoś kto ma IKZE w GoldmanSachs? Właśnie się w nie władowałem, wybrałem sobie jakieś 4 fundusze i pod korek limit wsadziłem. Jak u Was wyglądało to historycznie? Przenosicie między funduszami czy zostawiacie 'na zachę' tam gdzie kupiliście?

#ikze #oszczedzanie #emerytura
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Asceus: to jakie IKZE polecasz? Mówię o IKZE, nie o inwestowaniu bez IKZE czy IKE.
Swoją drogą, na skarbiec.pl mam fundusz od kilku lat. Mam tam jakieś 80% do przodu mimo opłat więc jak to się nie opłaca niby w fundusze?
  • Odpowiedz
@adeekk1989: Problem z tymi funduszami (TFI) jest taki że masz alternatywę w postaci funduszy ETF, gdzie możesz inwestować w to samo, tylko kilka-kilkanaście razy taniej. Przykładowo: opłata roczna na przeciętnym funduszu TFI wynosi jakieś 2-3%, a na typowym ETF-ie jest to już 0.1-0.5%. Niby błahostka, ale w perspektywie lat są to dziesiątki czy wręcz setki tysięcy złotych które mogły pójść do ciebie, a zostały zjedzone przez fundusz. Poniżej masz grafikę która
zjadlbymbanana - @adeekk1989: Problem z tymi funduszami (TFI) jest taki że masz alter...

źródło: th-3200028482

Pobierz
  • Odpowiedz