Wpis z mikrobloga

Prawdziwa zabawa z przejęciem TVP dopiero się zaczyna. A wiecie dlaczego? Gdyż jest bardzo możliwe, że sąd rejestrowy oddali wniosek o wpis zmian członków organów TVP.

Niezależnie od stanowiska rządu, ustawa o RMN może zostać uznana za przepis szczególny względem k.s.h. (bo są ku temu mocne podstawy), a tym samym dokonane na podstawie k.s.h. zmiany w Radzie Nadzorczej i Zarządzie nie są prawnie skuteczne. Zapewniam też Was że zdaje sobie z tego sprawę Tusk, Sienkiewicz oraz prawnicy, których powołano do tych organów.

Postępowania skargowe i odwoławcze może ostatecznie pozwolą rządowi wygrać tę batalię, ale bardzo możliwe, że PiS zdoła chwilowo triumfować. Moralnie, bo faktycznie nie odzyskają już TVP.

#tvpis #sejm #polska #prawo #tvp
  • 37
Sienkiewicz wykorzystał lukę i bezpośrednio wykorzystał KSH


@Pedroo: przecież ta luka jest grubymi nićmi szyta, zresztą wstawiłem wywiad z konstytucjonalistą na ten temat. PiS od 2015 też przecież tylko wykorzystywał prawo do granic możliwości - oczywiście w swojej opinii. A i zawsze znalazł jakichś profesorów, którzy napisali odpowiednie opinie.
Powtórzę się. Zgodnie z wyrokiem TK z 2016 roku, ustawa pozbawiająca KRRIT wpływu na wybór rady nadzorczej jest niekonstytucyjna. Jeżeli teraz Sienkiewicz
a więc jednak - łamanie/naciąganie prawa jest dla ciebie spoko, o ile robią to twoi przedstawiciele.


@zobq: nie, nie jest tak. Za to mataczenie i manipulacje są ci nie obce. Nie wstyd Ci?
@aarahon: no to widzisz, w przeciwieństwie do ciebie, nigdzie nie dokonałem manipulacji i mataczenia. Nie spytam czy Ci nie wstyd, bo myślę, że znam twoją odpowiedź bardzo dobrze. EoT
@Xizor:
Wyjaśniłem dlaczego są one irrelewantne do tej sprawy, czy to pod względem prawnym, czy faktycznym. Bardzo szeroko przedstawiłem również uzasadnienie jak będzie to wyglądało w praktyce, gdzie nowy zarząd nie posiada tak silnej legitymacji jak może to wynikać z domniemania prawdziwości uchwał i dlaczego kompetencje sądu rejestrowego są tutaj kluczowe.

Poczekajmy na rozwinięcie sprawy, zobaczymy w jaką stronę pójdzie interpretacja. Tak naprawdę RMN powinna albo poczekać na ew. rejestrację zmiany,
@wjtk123 oczywiście, że są relewantne dla sprawy, bo uchwały WZA są podstawą całego zamieszania. IMO, w świetle wyroku TK w sprawie małej ustawy medialnej, to ani minister ani RMN nie posiada samodzielnej legitymacji do powoływania i odwoływania organów spółek medialnych. Sąd rejestrowy pewnie nie będzie się szarpał i wpisze nowe organy, sprawa trafi do gospodarczego, tam utknie na lata.
nigdzie nie dokonałem manipulacji


@zobq: napisałeś że pochwalam łamanie prawa więc zwyczajnie, jak partyjny pies, łżesz.

a więc jednak - łamanie/naciąganie prawa jest dla ciebie spoko, o ile robią to twoi przedstawiciele.
@zobq: luka na którą pis pozwolił. Do tego to pis ustawił taki precedens, a że grubymi nićmi szyta, to już nie ja będę rozstrzygał, a odpowiednie organy.
@Pedroo: a więc stara zasada TKM ciągle w mocy

Do tego to pis ustawił taki precedens

W Polsce nie mamy prawa precedensu.

@aarahon: Nie, myślę, że wyciągnąłem bardzo dobre wnioski, na podstawie twoich wypowiedzi. Taka moja rada na święta - mniej emocji, agresji i niepotrzebnych inwektyw, bo one służą tylko politykom.
Nie, myślę, że wyciągnąłem bardzo dobre wnioski,


@zobq: mógłbym napisać że popierasz gwałt na dzieciach i uważać że dobre wnioski wyciągnąłem z twoich wypowiedzi ale wciąż nie potrafiłbym udowodnić swojej opinii tak jak Ty nie potrafisz udowodnić swoich wniosków.

Taka moja rada na święta - mniej emocji, agresji i niepotrzebnych inwektyw, bo one służą tylko politykom.


@zobq: ty jesteś bezczelni, najpierw kłamiesz i manipulujesz a na koniec takie rady xD
@aarahon: sam napisałeś, że popierasz działania Sienkiewicza - nie ja. Mimo, że nie umiałeś w żaden sposób odpowiedzieć na moją argumentację, dlaczego jego działania były łamaniem/naginaniem prawa. Więc tak, podtrzymuję swoje zdanie.

@zobq: ty jesteś bezczelni, najpierw kłamiesz i manipulujesz a na koniec takie rady xD

I ciągle daję ci takie rady, mimo kolejnej porcji niepotrzebnych inwektyw.
@zobq: wiem, że nie działa prawo precedensu, to był precedens polityczny. Gdyby PiS działał zgodnie z wyrokiem TK i zostawił KRRiT organem, który wybiera radę nadzorczą, to nie było by tak dużego społecznego przyzwolenia na to co się teraz dzieje, a tak to ustanowił sobie niekonstytucyjną RMN, obsadził swoimi ludźmi, zlał ciepłym moczem wyrok TK, prawo wyboru KRRiT zostało zawieszone, Kurski i Matyszkowicz byli wybierani niekonstytucyjnie przez RMN, tak jak i
@Pedroo: dokładnie takie samo tłumaczenie było w 2015 roku, kiedy PiS uzasadniał przetrącenie wyboru prawidłowo wybranych sędziów precedensem PO, które samo zagrabiło sobie wybór kilku sędziów do TK.

Może i jest to precedens polityczny, ale prawo jest nad polityką. Więc zupełnie nie kupuję takiego tłumaczenia.
@zobq: ja nie mówię, że to kupuję, po prostu rozumiem tłumaczenie, dlaczego takie działania mogą być zgodne z czyimiś światopoglądem. No i tak jak mówiłem, przez takie, a nie inne działania PiSu, Sienkiewicz ma teraz bardzo duże poparcie wśród wyborców opozycji, a lament w większości podnoszony jest ze strony sympatyków PiSu i niby "niezależnych" dziennikarzy jak Mazurek. PiS zaczął rozmontowywanie państwa prawa, więc pretensje może mieć teraz tylko i wyłącznie do
niby "niezależnych" dziennikarzy jak Mazurek


@Pedroo: bardzo mnie śmieszy robienie z Mazurka PiSowskiego dziennikarza, mimo, że w ostatnim wywiadzie z Kosiniakiem ostentacyjnie spijał słowa z jego ust, a na jego urodzinach pojawiają się posłowie z każdej strony, w tym choćby Neumann, Budka czy Siemoniak. To, że na wykopie został uznany za pisowczyka, jest dowodem jak ładnie działa tutaj zasada: kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam.

Łatwo uciszać krytykę,