Wpis z mikrobloga

Szukam biletów lotniczych dla 2 osób do #usa i tak się zastanawiam przykładowo czy jeśli np. za loty LOTem bezpośrednio wybulę 8k w obie strony, ale mam możliwość polecieć z Oslo/Berlina za 6k - to czy jest sens w ogóle kombinować z drugą opcją? Dolot/dojazd w obie strony to kolejne 1k, a te 1k to cena jaką jestem gotów zapłacić za brak ryzyka że coś się #!$%@? i np. nie zdążę na lot.

Nigdy nie planowałem tak dalekiej eskapady więc sorki jak głupio pytam

#podroze #podrozujzwykopem #lotnictwo #lot
  • 22
@ElMatadore: dojazdy przesiadki, kilka godzin czekania na lotniskach, lepiej doplacic i leciue bezposrewdnio, zaoszczedzisz 1000 zl a stracisz kilkanascie godzin i jeszcze na lotniskach wydasz kase na zarcie. za polowe cany moze warto ale za 1/4 nie warto sie meczyc
@rafalmmx: co ty już chłopu mętlik w głowie robisz xd przede wszystkim to on nie pisze o lotach przez Berlin/Oslo jako o lotach z przesiadką. No chyba, że jest głupi i nie potrafi się wyrażać. On pisze o lotach bezpośrednich, więc kwestia bagażu z przesiadką nie ma znaczenia. Poza tym lot z przesiadką zawsze ma taki sam bagaż, bo w innym przypadku to nie jest przesiadka tylko jakiś składak na własną
@kishibashi: w zasadzie to nie miałem na myśli tego, że jakiś konglomerat linii lotniczych ogarnia mi tripa z przesiadkami tylko taki case, że np. mam wylot z Norse'a z Oslo znacznie taniej niż z WWA, ale muszę sobie też ogarnąć na własną rękę lot do tego Oslo, masz rację - w 1 przypadku nie masz takiego ryzyka, w tym 2 już jest

A loty drogie bo patrzę na sierpień i i
@ElMatadore: napisz gdzie lecisz i zobaczymy. Może okazje już są, tylko nie korzystasz z ich potencjału ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja z góry zakładam, że ludzie nie potrafią szukać, czasem niepotrzebnie, ale czasem bardzo słusznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElMatadore: no rozumiem, mi po prostu chodzi o wstępne kryteria, żeby się niepotrzebnie nie przerzucać wiadomościami, że ja wrzucę jakiś lot z jakąś ceną, a Ty mi odpiszesz, że jednak nie, bo max. 10 dni, a nie 12, albo że pierwsza połowa sierpnia, a nie druga. Przecież to nie oferta handlowa. A jak masz dużą elastyczność to tym lepiej dla Ciebie.

Tu masz np. niecałe 6k z WAW, za top linie
kishibashi - @ElMatadore: no rozumiem, mi po prostu chodzi o wstępne kryteria, żeby s...

źródło: 1212121

Pobierz
@ElMatadore: skyscanner, ale termin sobie wyszukałem jeszcze innym narzędziem. No i to przykład pierwszy lepszy, nawet się nie starałem. Sprecyzuj kryteria i lecimy dalej, może się zejdzie poniżej 2k (może z berlina) xd
@ElMatadore: gdyby wrzesień też wchodził w grę to sam NYC kosztuje 2k z Warszawy i powrót do Warszawy, końcówka sierpnia i początek września. Jeśli chodzi o opcję z LAX to to wygląda rozsądnie (za 500 więcej powrót bezpośrednio do WAW, ale razem daje to 1000 za dwie osoby, a za tyle to spokojnie przenocujecie i przyjdziecie).
kishibashi - @ElMatadore: gdyby wrzesień też wchodził w grę to sam NYC kosztuje 2k z ...

źródło: 33333333

Pobierz
@ElMatadore: te SASem to bez bagażu rejestrowanego. Mało kto będzie dawał wliczony w cenie na tej trasie w rozsądnej cenie. Jeśli zależy Ci na rejestrowanym to chyba tylko Turkish. Cena ok i daty ok (w drugim wariancie można nawet wycieczkę zrobić na koszt linii albo nocleg dostać, o ile Cię to w ogóle interesuje, bo jeśli nie to krótsza przesiadka i tyle)
kishibashi - @ElMatadore: te SASem to bez bagażu rejestrowanego. Mało kto będzie dawa...

źródło: 55555

Pobierz
@ElMatadore: Poszukaj z przesiadką z Polski na jednym bilecie. Jeśli Ci to nie przeszkadza to wychodzi zazwyczaj znacznie taniej niż bezpośredni i nie będzie nerwów. Ewentualnie jeśli jeszcze masz opcję/blisko do Berlina to szukaj stamtąd, bo bilety potrafią być znacznie tańsze.

W przypadku przykładu który podałeś - ja osobiście dziś już bym tak nie kombinował. Komfort jest dla mnie cenniejszy niż pieniądze. Ale te 5 czy 10 lat temu latałem tanim
@ElMatadore: no to ten turkish jest pewnie najlepszy w kontekście NYC+LA, ale jeszcze sprawdzę. Samo NYC też. A co do terminu - to tylko sierpień, sierpień, czy może np. wejść 3-4 dni na wrzesień?