Wpis z mikrobloga

@elozapiekanka: to co wynegocjowałeś przy rekrutacji jeśli spełniłeś oczekiwania i wszystko pasuje do opisów z rekrutacji. Mniej jeśli czujesz, że idzie Ci słabiej niż się spodziewałeś, więcej jeśli firma jest większym dołem kloacznym niż opisywali, a projekty to same legacy, z którego wszyscy pouciekali.
Ja też nie umiem negocjować dlatego robię za 12k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej to zapytać czy są jakieś podwyżki i kiedy, w poprzedniej firmie np. były co roku, w aktualnej co pół roku (ale o 5%).
@szmichal: #!$%@? dostałem tel że dzisiaj mam dać znać jak
Czy UOP w korpo 9k brutto
Czy 11k b2b u konkurencji czyli 8.5 na rękę
Bo się wygadałem że mam oferty na stole i babka mówi że do 16 bo urlop ma a później już kogoś innego mogą wziąć
@elozapiekanka: nie no w tej sytuacji b2b lepiej wychodzi. Nawet bez urlopow. Twoj urlop to ok. 10% twoich rocznych zarobkow, zostaje ci te 10-16k na fajne wakacje. Zalezy jak dysponujesz swoja gotowka ale na uop jestes w plecy wlasnie na tych "wakacjach". Na b2b sobie jeszcze vat poodliczasz na jakies klawiaturki, myszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szmichal: Boję się że Dokonałem złego wyboru ponieważ mam dwie firmy do wyboru

9k brutto uop czyli 6.5 na rękę korpo
Oraz 11k na b2b czyli 8.4 na rękę

Nie wiem co zrobić

Ogólnie #!$%@?łem się bo gadałem z moim przyszłym przełożonym i powiedział mi że czas na negocjację umowy był wcześniej ponieważ teraz mam wszystko wydrukowane i po trzech miesiącach próbnych raczej nie dadzą mi czegoś więcej
@cat_in_hat: gówno prawda. Jak nie ma umowy stałej to se może się podetrzeć tymi uopami. Jak op pracuje w Januszeksie to stała umowę zobaczyłby po 4 latach ale wtedy ma okres wypo 3 miesiące i ciężko znaleźć robotę z takim okresem. Dużo banków daje niezłe kredyty programistom po roku na działalność