Wpis z mikrobloga

@kosmita: od stycznia idę do nowej roboty
9k na uop brutto
Konkurencja dała mi 11 k na b2b

Ostatecznie wybiorę chyba te 9k uop
Większa firma korpo i full zdalnie
Po 3 msc próbnych zobaczymy co będzie ale nie umiem negocjwoac

Nie wiem ile więcej oraz jak to wygląda
Ew czy może na b2b przejść i jak tak to ile wolac
@elozapiekanka: zależy czy podczas rozmowy rekrutacyjnej bez gadania przyjąłeś stawkę, czy na początku wołałeś więcej ale oni dali mniej. W sytuacji drugiej możesz wołać tyle co wołałeś na początku. W sytuacji pierwszej to gorzej to wygląda, ale też możesz oczywiście wołać więcej. Ile? To zależy ile w tej chwili masz na tle rynku, oraz jak się pokazałeś podczas tych 3 miesięcy. Powiedz coś więcej o swoim expie, stacku i opisz ostatnie
@siedze-na-antresoli: Tzn? Bo już dostałem pierwsza umowę i jest tak że okres 3 msc

2 tyg przed końcem umowy chce więcej tylko pytanie jak i ile

@kosmita na b2b 11k całość czyli na rękę wyjdzie ok 8k może trochę ponad

@nowicjusz22 Tak szczerze to wziąłem to co było
Widełki dałem 9-11k uop bo zalezalo mi żeby odrazu coś znaleC więc zacząłem od gówno stawki
Dali mi niższe widełki
Miałem przerwę jeżeli
na b2b 11k całość czyli na rękę wyjdzie ok 8k może trochę ponad


@elozapiekanka: zależy jak to opodatkujesz i jak dowalisz kosztów.
Na OUP pewnie dadzą ci na czas określony... zależy co masz w umowie, czy hybryda czy stacjonarnie... jak wyglądają urlopy. Generalnie to niemal te same pieniądze, więc lepiej przemyśleć co w tej cenie będzie ci przysługiwać i jakie masz perspektywy rozwoju.
@elozapiekanka @kosmita w sumie próbny jest dla obu stron i renegocjować możesz w sumie i po próbnym, ale musisz być też gotów, żeby powiedzieć im "elo" i zacząć szukanie od nowa. Mi by się chyba nie chciało, jeśli sama robota wyglądałaby ok. Z drugiej strony jeśli robota to metr mułu, kołchoz większy i orka na ugorze od zera, to na pewno wołałbym więcej i łatwiej jest to rzucić
@elozapiekanka: piszesz 11k całość. Masz na myśli 11k netto (czyli przed podatkiem, wtedy wychodzi jak piszesz 8k na rękę) ? Czy całość to piszesz, że z vat-em?
Jeżeli nie wiesz jak to działa, to:
na UoP -> netto = na rękę, brutto = kwota na umowie, super brutto = faktyczny koszt pracodawcy
na B2B -> netto = kwota na umowie, brutto = netto + fvat 23% (jeśli mówimy o usługach IT),
Gratulacje

Widełki dałem 9-11k uop bo zalezalo mi żeby odrazu coś znaleC więc zacząłem od gówno stawki

Dali mi niższe widełki


@elozapiekanka: nie daje się widełek. Mówi się ile się chce. Po co mają ci dać 10 czy 11 jak mówisz, że będziesz pracować za 9?

Jak jeszcze robiłem na UoP gdzie w ogóle były umowy na okres próbny to jak już to się zdarzało, że mówili, że na okresie próbnym
@WyjmijKija: thx bro długi wpis

Ogólnie to dałem widełki i mówiłem że jak wypadnie spoko to górne a jak mam braki techn to te niższe
Btw inna firma dała mi górne widełki ale na b2b

Dla jasności 9k brutto czyli ok 6.5 na rękę na uop
Druga firma 11k na b2b czyli na rękę ok 8k wyjdzie. Po odliczeniu podatków

Tak to jest duże korpo
W zasadzie top 5 telekomunikacji w
@elozapiekanka: dla zachęty i abyś miał co czytać (chociaż mam nadzieję, że sam takie coś w necie już wygooglałeś), odpowiedź od ChatGPT-4 ( ͡° ͜ʖ ͡°):

Aby skutecznie negocjować podwyżkę po okresie próbnym, warto przygotować się, mając na uwadze kilka kluczowych kroków. Oto strategia, którą możesz zastosować:

1. Ocena Wartości i Osiągnięć
Dokonaj Samooceny: Zastanów się, jakie wartości wniosłeś do firmy w trakcie okresu próbnego. Czy przekroczyłeś