Wpis z mikrobloga

PZU poyebalo, wycenili roboczogodzinę pracy blacharza -lakiernika we Wrocławiu na 50zl brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to nie rozumiem tematu, bo gość mi w żyć wjechał, ja wziąłem auto zastępcze z OC sprawcy, ubezpieczalnia od miesiąca pałuje się z porządną wyceną (a to nie jest duża kwota, kilkanaście tysięcy) i jednocześnie od miesiąca mam auto, za które oni płacą 175zl dziennie ¯\(ツ)/¯

Nie lepiej byłoby dla nich po prostu wycenić raz a dobrze szkodę? Mniej kasy by stracili, bo teraz ja się i tak odwołam, a auto zastępcze będę przedłużał do skutku (a już za nie 5,5 koła dali).

#ubezpieczenia #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 7
  • Odpowiedz
@macan przerabiałem ten temat właśnie z PZU i on trwał ponad 2 miesiące. Problemy to będziesz miał Ty jak ci każą za wynajem ponad przewidywany według nich czas naprawy zapłacić…
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman: przecież ja przez nich to przedłużam ciągle, to nie ja określam ile mi jest samochód potrzebny, tylko oni na podstawie dokumentacji ¯\(ツ)/¯

Nie jestem na tyle głupi, by na własną rękę do wypożyczalni pójść i potem przesłać fakturę do PZU

Ps. Jak się odwoływałeś to tylko telefonicznie, czy jakieś pisma wysyłałeś?
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman: no to niby na jakiej podstawie mieliby mi kazać zapłacić za wypożyczenie, jeśli sami to przedłużają I decydują o zasadności?
  • Odpowiedz
@macan w moim wypadku też decydowali a później przyszedł tytuł zapłaty za 25 dni, ponieważ jednak nie poczuli się do winy i uznali że nie z ich winy naprawa się przeciągnęła. Na szczęście miałem całą korespondencję, napisałem esej na 3 strony a4 i łaskawie umorzyli choć nie powiem że miałem ciepło… chcieli ode mnie prawie 5k a szkoda na aucie za 4K.
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman: Lol, ja nawet jeszcze nie zacząłem naprawiać, bo jeszcze nie wycenili szkody jak należy. Przecież w wyniku tej ich dziwnej polityki po odwołaniu ja mogę mieć szkodę całkowitą, dzieli mnie od tego 3-4 tysiące (czyli jak policzą realną stawkę godzinową pracy blacharza to wyjdzie calkowita), jakbym miał zacząć naprawiać to byłby problem xd zresztą, ja nawet nie mam obowiązku naprawiać tego samochodu, bo rozliczam się gotówkowo z nimi. Zrobią porządny
  • Odpowiedz