Wpis z mikrobloga

Autorzy stron, które nadpisują domyślne skróty klawiaturowe, powinni być karani chłostą. Zwłaszcza ostatnio jest jakaś plaga że wszyscy nadpisują Ctrl+K i wrzucają tam przejście do swojej wyszukiwarki. Jeszcze MDN miał to chociaż fajnie rozwiązane bo po drugim naciśnięciu już nie kierował do swojej wyszukiwarki tylko pozwalał przeglądarce obsłużyć to natywnie. Ale to jeden pozytywny wyjątek, reszta ma to w dupie.
Dobrze że w Firefox można ustawić permissions.default.shortcuts na 2 i problem znika.
#webdev
  • 3
Wyszukiwarki na stronach są super, zwłaszcza jak to dokumentację. Ja mam taki nawyk że i tak jak coś szukam to otwieram nową kartę więc mnie problem nie dotyczy.
@Marmite: nie nie nie, skroty perfekto zawsze i wszedzie o ile mozna je zmieniac. Jak nie to gorzej i zazwyczaj produkt porzucam.

W jaki sposob szybciej dostajesz sie np. do wyszukiwarki/launchera danego narzedzia?
@le1t00: ale czemu miałbym coś wyszukiwać na jakiejś gównostronie która akurat uznała ze sobie przechwyci kombinację klawiszy?

Skróty są faktycznie przydatne w aplikacjach internetowych, w których robi się jakieś długie, powtarzające się czynności. Wtedy też są jak najbardziej akceptowalne (o ile oczywiście nie kolidują z niczym). Jak nie jestem w środku aplikacji tylko na zwykłej stronce, to podświadomie oczekuje ze skróty klawiaturowe będą tyczyć się przeglądarki. Pod ctrl+k mam standardowy skrót