Wpis z mikrobloga

#weterynaria

Czy zwłoki psa po uśpieniu można zabrać z kliniki i zająć się pochówkiem we własnym zakresie?

Żeby nikt mi niczego nie zarzucił - mamy kundelka, 21 lat mu w przyszłym roku stukną. Męczy się już jednak od pewnego czasu, kilku tygodni,czasami piszczy z bólu. Nadszedł więc już czas, by ukrócić jego cierpienia. Żył świetnym życiem, opiekę medyczną też miał lepszą niż niejeden człowiek.

Jak to wygląda, jeżeli zdecydujemy się go uśpić? Zwłoki muszą zostać „prawnie” pozostawione w lecznicy, czy też można je odebrać i pochować przyjaciela we własnym zakresie?(,)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hyrkoen Nie wiem czy możesz zwłoki odebrać. Znajomy ostatnio miał taką samą sytuację jak Ty i dopłacił za osobną kremacje i dostał później prochy i certyfikat że to napewno te prochy.
  • Odpowiedz
@hyrkoen mi weterynarz powiedział że jeśli zadeklarujesz że np chowasz zwłoki na specjalnym grzebowisku dla zwierząt lub oddasz do kremacji to on te zwłoki wyda. Powiedział też że nie można grzebać zwierząt na działce czy w ogródku ale on nie ma serca mi tego zakazać.
  • Odpowiedz
  • 0
@hyrkoen Jak u mnie umierał kot to zadzwoniłem do weterynarza żeby przyjechał go uśpić w domu. Przyjechał po pracy i to ja zagadałem żeby zabral ciało.
  • Odpowiedz
@hyrkoen: zdaje się jak będziesz chciał to tak. mi mówiła, ze jakbym miał usypiać w sobotę to będę musiał sam zabrać zwłoki bo firma z która mają umowę nie zabiera w soboty, więc prawo im nie zabrania oddania.

To Twoja odpowiedzialność i Twoje konsekwencje jak zakopiesz gdzieś. ale nikt się nie dowie/sprawdzi tego i tak.
  • Odpowiedz