Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie przyjaciele z tagów #streetwear #modameska oraz #ubierajsiezwykopem ! :)
Po parunastu latach kupowania kurtek czy butow w sieciowkach,które ani jakością ani wygoda noszenia nie oddawały, wszedłem w posiadanie kurtki zimowej firmy Columbia. Po jednym dniu użytkowania doszedłem do wniosku, że można mieć wygodne, lekkie ubrania które jednocześnie spełniają swoje funkcje dużo lepiej niż "tańsze" rzeczy.
Teraz do sedna, wielu z was zapewne ubiera oryginalne, sprawdzone rzeczy, z których jesteście zadowoleni i możecie polecić firmy bądź modele rzeczy, które na prawdę pomimo ceny, są warte zakupu.
Chciałbym żebyście w miarę możliwości wrzucili części garderoby z których jesteście mega zadowoleni i z całym sercem moglibyście je polecić innym, czy będą to buty, koszulki, bluzy czy płaszcze/kurtki.
Od razu dodam też mała ankietę, żeby sprawdzić jak wielu z Was wybiera rzeczy markowe, drogie czy lepiej mieć więcej ale "gorszych".
Dziękuję serdecznie za udział w ankiecie i zapraszam do dyskusji oraz wklejania (najlepiej zdjęć ) ubrań do polecenia. :)

Jakie ubrania kupujesz?

  • Marki "premium" 30.5% (18)
  • Kupuję w sieciowkach 32.2% (19)
  • Kupuje jakościowe ciuchy, nie przepłacając za logo 37.3% (22)

Oddanych głosów: 59

  • 19
  • Odpowiedz
@Interwyga: Używam jako buty całoroczne, aktualnie poszły do pracy bo już mają z 3 lata, ale jeszcze się nie rozpadły, tylko ja mało w sumie chodzę jak jest zimno na dworze, raczej wszędzie jeżdżę autem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam jeszcze airmaxy tn i chociaż są droższe od ultraboostów to nie są tak wygodne.
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k To oczywiste ale na w takim razie masz na pewno dużo sprawdzonych rzeczy,które możesz polecić :) zapraszam do dyskusji oraz pokazania swoich top wyborów :)
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@tomek_wcale_nie_tomek i to jest polecajka ! :D
Powiem tak, cenowo dla zwykłego śmiertelnika pewnie drogie rzeczy ale jeśli jakość robi robote to na pewno warto.
Patrząc na styl ubrań,które polecasz ciekawi mnie Twoja stylówka :D
  • Odpowiedz
@Interwyga: Kupuję głównie second hand - ale nie tylko. Dziś np. żona namówiła mnie na gumowce neoprenowe z marketu. U mnie (Irlandia) popularna jest Regata - ale kupując bezpośrednio z ich sklepu internetowego (mam ze 3 kurtki, trochę bluz etc.) jednak to nie to samo, co wzięcie produktu do ręki. Za to używek mam sporo, zwykle noszę po 10-15 lat. Z butów natomiast mogę polecić https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0085VQO7E/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 - pierwszą parę kupiłem
  • Odpowiedz
@Interwyga: przez 90% Czasu mam na sobie buty engineer albo 6" service boots, jeansy lub chinosy, tshirt i koszule western type. Jak jest upał to koszule zdejmuje. Jak jest chłodniej to na to idzie kurtka skórzana highwayman, m65 lub jeansowa typu 3 (w zależności od pogody może wtedy nie być na mnie koszuli a tylko sam t shirt pod kurtka).
Na zimę kurtke zastępuje albo filson mackinaw cruiser albo co
  • Odpowiedz
@Interwyga: Armani. Leży mi, a jak ostatnio na black frajer skusiłem się na polówkę Puma i po pierwszym praniu powiesiłem ją nad polówką właśnie Armaniego, to zobaczyłem, że wcale nie jest czarna, a tylko ciemnoszara. Polówka Armani'ego pozostaje czarna po dziesiątkach prań. Więcej takich śmieci jak Puma nie kupię. Są lepsze ciuchy od Armaniego, ale Armani jest dla mnie jeszcze przystępny cenowo. I sprawdza się u mnie powiedzenie, że nie
  • Odpowiedz
@Interwyga: nie moja bajka.
Popularne "premium" mają warstwę pod skórą która daje wodoszczelność. Nie potrzebne mi to jest, buty są przez to mniej oddychające, sama jakość skóry (nubuck) jest mocno średnia. Nie są to buty szyte więc ciężko o wymianę podeszwy. Pewnie są spoko do robót drogowych na Alasce :)
  • Odpowiedz
@Interwyga: rzeczy na wyjście do ludzi Polka niska, bo i tak posłużą przez lata przy mojej częstotliwości ich używania, wszystko styl basic bitch jak jest zimno jak teraz to chino + tshirt/ocbd.
Ubranie x10 cenowo tak samo może się permanentnie pobrudzić, więc nah.
Rzeczy sportowe/turystyczne średnia półka,
99% zakupów przez internet.
  • Odpowiedz
@Interwyga: Jeśli chodzi o ubrania które są bardzo w porządku jakościowo to osobiście naprawdę chwalę sobie spodnie SSG które często bywają nawet wręcz w sieciówkowych cenach, ale komfort noszenia i jakość są znacznie lepsze. Ich jeansy mam na przykład 3 pary około 6-7 lat pewnie i dalej są w bardzo dobrym stanie, spodnie dresowe doskonale nadają się na taką pogodę jesień/zima.
  • Odpowiedz
a względem timberlandow, o których wszyscy mówią,że są ekstra macie jakieś doświadczenia? :)


@Interwyga: Jeśli chodzi o timberlandy to szukałem dość nie dawno butów zimowych właśnie typu tych klasycznych i uważam, że one są totalnie przepłacone. W tej cenie to znaczy ponad 1000 zł możesz sobie kupić 2 pary znacznie lepszej jakości cutów których używają nawet na budowie do których ja na przykład miałbym dużo większe zaufanie. Już nawet nie
  • Odpowiedz
@Interwyga: Nie powiedziałbym wcale, że ubrania z sieciówek są gorsze. Ubrania w sieciówkach są po prostu adekwatne do swojej ceny na wyprzedaży (bo to jest ich wartość prawdziwa). To też jest fenomen, że niektórzy idą do House na przykład i oczekują od t-shirtu za 19,99 zł z kodem -20% jeszcze, że będzie jak ten za 300 zł z Armaniego na przykład jak już gdzieś tam ma marka została wyżej wymieniony.
  • Odpowiedz
@Interwyga: koszulki od Malfini, za 24zł jest gramatura 200 a za 60zł 160 ale z bawełny supima więc i tak co najmniej 4 a może 5 razy taniej niż w mainstreamowych sklepach za tę samą jakość. Dżinsy z Levi's a jak nie ma takiego kroju i koloru jaki chcę to Wrangler, Lee akurat nie miałem nigdy w rękach. Jak nie przeczytam w internecie jakiejś opinii o danej marce, że jej
  • Odpowiedz