Wpis z mikrobloga

Bez urazy, ale ta "ministra" wygląda jakby uprawiała najstarszy zawód świata. Teraz takie karyny będą ministrami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@looonger: wrzuć swoje zdjęcie. Zorientujemy się, w jakiej dziedzinie jesteś ekspertem
Co trzeba teraz zrobić to sam nie wiem.

Jeśli nie ma wyjścia prawnego z tej sytuacji to nie znaczy, że należy łamać to prawo.


@Hekun: Przdewszystkim trzeba sprawdzic czy powolania i przewodniczacej i sedziow byly zgodne z prawem. Nie mam pojecia kto ma to zrobic. Napewno nie moze tego zrobic TK bo to by lamalo zasady prawa (nie orzeka sie we wlasnej sprawie). Niech bedzie ze robi to NSA (nie wiem)
@kogi: Od 2015 mamy jakoś 200+ wyroków TK, jak ruszą jeden to lecą wszystkie. Jak polecą wszystkie, to polecą wyroki innych sądów, które opierały się na wyrokach TK. Polecą wszystkie zmiany, które nakazał TK.
Ogólnie zrobiłby się olbrzymi burdel
@Enigmameister prawidłowe wyroki TK owszem są ostateczne, ale jeśli w składzie byli sędziowie nieprawidłowo wybrani, to się po prostu stwierdza "nieistnienie" tych orzeczeń, nie trzeba nic unieważniać.
@CudMalina: @Herubin @justice_league @xkajteqx @gorzki99 To nie tak - Pis unieważnił uchwałę o wyborze sędziów stworzoną przez platformę, która oddając władze wybrała sędziów NA ZAPAS. Byli to sędziowie niezaprzysiężeni przez prezydenta.
Potem w miejsce tych sędziów powołał swoich, których prezydent zaprzysiężył. Gdyby Platforma wybrała tylko 2 sędziów którym akurat kończyła się kadencja to pewnie nie byłoby problemu, ale oni wybrali kolejnych na zapas, żeby nie mogła tego robić nowa władza. Więc
@kogi: Mnie bardziej interesuje to:

"Od miesięcy w Trybunale Konstytucyjnym trwa spór o kadencję Julii Przyłębskiej jako prezesa TK. Według części prawników, w tym byłych i obecnych sędziów TK, kadencja Przyłębskiej upłynęła po 6 latach, czyli 20 grudnia 2022 r., i jednocześnie nie ma ona miała możliwości ponownego ubiegania się o tę funkcję."

Tutaj widze rozwiazanie. Tylko pytanie jaki sad mialby to roztrzygnac. NSA?
  • 0
@kogi: w tzw. wyroku dot. aborcji brał udział dubler wyrembak, który nie jest sędzią TK, więc w rzeczywistości nie jest to wyrok a opinia grupy kolesi. wystarczy wycofanie publikacji przez KPRM i uchwała sejmu analogiczna do tych z listopadowej nocy 2015.

Więc cała sprawa zaczęła się od platformy.


dziękujemy za streszczenie ale to nie ma tu znaczenia.