Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Da się przeprowadzić dla osoby fizycznej (bez działalności gospodarczej) coś na wzór restrukturyzacji spółek, przymusić wierzycieli do jakiegoś układu, dostać trochę czasu? Restrykcje covidowe mnie zniszczyły finansowo, myślałem że jak to minęło to stanę na nogi, ale jednak muszę się pogodzić że w obecnych warunkach nie wygrzebię się z tego, mam za dużo do spłaty w zbyt krótkim czasie, spłata całości razem z odsetkami jest w moim zasięgu, ale nie na obecnych warunkach. Chciałbym uniknąć upadłości i starania się o umorzenie bo to mi się ze złodziejstwem kojarzy. Mam opóźnienia widoczne w BIK, więc jakiś kredyt konsolidacyjny nie wchodzi w grę, do tego przy moich obecnych zarobkach to bym zdolności na taką kwotę nie miał.

#prawo #dlugi #upadlosckonsumencka #finanse



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim:
Zgłoś się najlepiej do doradcy restrukturyzacyjnego (dawniej syndyk), ewentualnie adwokata lub radcy prawnego specjalizującego się w upadłościach. Restrukturyzacji os. fizycznych nieprowadzących działalności nie ma, ale jest coś takiego jak postępowanie o zawarcie układu na zgromadzeniu wierzycieli (tzw. układ konsumencki). To postępowanie jest uregulowane w prawie upadłościowym, a w zakresie nieuregulowanym stosuje się przepisy prawa restrukturyzacyjnego.

Takich postępowań jest bardzo mało w skali kraju, bo po prostu mało osób się na