Wpis z mikrobloga

@krzysssss: Patrząc na profil dźwiękowy tego wynalazku to one się tylko na śmietnik nadają. Górka basu przy paśmie 200Hz i upośledzony dołek w 5kHz. Ale to słuchawki gejmingowe, skrojone pod koszenie frajerów, to co się dziwić. Najbardziej mnie rozbawiają te wynalazki robienia dźwięku "7.1" ze zwykłego kanału stereo gdzie HRTF na zwykłych słuchawkach stereo daje taki dźwięk 3D że ja #!$%@?ę.

@Don_Kimi: Do grania możesz używać czegokolwiek, nikt tego nie
supra107 - @krzysssss: Patrząc na profil dźwiękowy tego wynalazku to one się tylko na...
HyperX Cloud II


@Don_Kimi: mam takie i używam w robocie do spotkań. Mikrofon jest okej, jest do tego pilocik ze sterowaniem. Jakość dźwięku przeciętna, basu mało. Jest jakiś zwirtualizowany dźwięk 7.1 ale to ściema. Kupiłem że względu na pilot, do gier bym szukał czegoś lepszego
@Don_Kimi: Jeśli szukasz wygodnych słuchawek, które mają całkiem niezły dźwięk (ale mniej basu przykładowo w porównaniu do HyperX Cloud Alpha) to możesz jeszcze wziąć pod uwagę TAKSTAR GM200 Shade. Mam je w domu (nie moje) i pod pewnymi względami to naprawdę fajne słuchawki. Konstrukcja jest delikatniejsza, ale ogólnie jak dbasz o rzeczy to raczej nie rozwalą się szybko.

Cena ok. 230 zł.
Łatwe w napędzeniu.

Trudno mi ocenić jak one grają
@chill-out: Leciałem na KSC75 a teraz lecę na DT990. I tu nawet nie chodzi o to że są "gejmingowe", każde dobre otwarte słuchawki będą dobre do "gejmingu".

Trzeba sobie ten frazes wybić z głowy. Nie ma czegoś takiego jak "słuchawki gejmingowe", bujda wymyślona przez marketingowców żeby opychać ludziom więcej chinoleum.

W tym filmiku co załączyłem powyżej gość dobrze tłumaczy dlaczego nie ma słuchawek "gejmingowych" a które cechy słuchawek nadają się do
  • 0
@supra107: Właśnie jak robiłem research, to wybiłem sobie z głowy ten frazes "gejmingowy", bo co to za słuchawki gdzie pewnie 99% budżetu poszło w jakieś rgb czy inne #!$%@?. HyperX i te Logitechy rozważałem, bo spotkałem się z opiniami, że jak na "gejmingowe" słuchawki nie są najgorsze, choć od początku moim faworytem były raczej akg k240.

Czytałem, że obecnie te k240 Made in Austria są niedostępne, bo wszystko już jest klepane
Czytałem, że obecnie te k240 Made in Austria są niedostępne, bo wszystko już jest klepane w Chinach


@Don_Kimi: Oczywiście, ta marka jest już martwa. W 1994 byli przejęci przez firmę Harman, natomiast firma Harman w 2017 została przejęta przez Samsunga. Także od 2017 roku AKG to już Samsung, a ludzie z AKG założyli swoją własną firmę o nazwie Austrian Audio.

Być może to co Samsung klepie w Chinach jeszcze dźwiękowo się
  • 0
@supra107: To prawdopodobnie zdecyduję się na HD681, choć pomyślę jeszcze nad zainwestowaniem w te Beyery, bo tak widzę że poniżej tych 600 zł to na obecną chwilę faktycznie ciężko wybrać coś sensownego

I takie jeszcze jedno pytanie, do jakiego pułapu cenowego słuchawek wystarczy do napędzania karta dźwiękowa na płycie msi b550 gaming plus? Bo obstawiam, że minimum z tymi HD681 da sobie radę, ale lepiej się rozeznać, tym bardziej że w
@Don_Kimi: To nie kwestia ceny tylko samej specyfikacji słuchawek, parametry impedancji i czułości. Jak masz obawy to przy braniu Beyerów bierz warianty 80ohm, te powinny zagrać z integry kompa, laptopa i smartfona.

Ja mam wariant 250ohm i integra w kompie może grać za głośno, ale ze smartfona brakuje mocy. I tak mam je wpięte w interfejs audio Audiotraka. Ale, jak chcesz popaść w tę otchłań to możesz zacząć od tego punktu