Wpis z mikrobloga

Pamiętacie kuriera #pocztapolska #pocztex który wyłamał mi przedwczoraj zamek w skrzynce pocztowej w #szczecin? No to wczoraj przeszedł sam siebie. Filmu nie cenzuruję, bo jak on ma w dupie swoją pracę, to ja mam w dupie, kto to zobaczy.
vdrvr - Pamiętacie kuriera #pocztapolska #pocztex który wyłamał mi przedwczoraj zamek...
  • 199
  • Odpowiedz
@vdrvr: nie wiem po co gość tak robil, skoro paczka się nie mieści się do skrzynki to powinien #!$%@?ć awizo i tyle, a nie pomyślał, może nawet pomyślał, że się ucieszysz, bo nie trzeba będzie jechać specjalnie na pocztę. Ale ciężko mi zrozumieć, że gość, który jest listonoszem mógł nie wiedzieć, że poczty czy pakunków innych się po prostu nie otwiera.
  • Odpowiedz
@vdrvr: swego czasu poczta polska dawała możliwość nadania paczki jako list i dawała je listonoszą jak listy. Stąd tyle memów z awizo. Bo paczki z aliexpres szły jako listy, nie paczki. Nadal tak jest? A paczkę można chyba było nadać ja 6 sposobów XD
  • Odpowiedz
@vdrvr:
Kurierzy to zazwyczaj podwykonawcy (firmy zewnętrzne), choć niektóre rodzaje paczek mogą dostarczać tylko kurierzy zatrudnieni bezpośrednio (np. Pocztex Procedura).

Kurier może wydać przesyłkę każdej pełnoletniej osobie zamieszkałej pod danym adresem (w przypadku firm, każdej osobie tam przebywającej), o ile nadawca nie zastrzegł doręczenia do rąk własnych lub adresat nie zgłosił stosowanego zastrzeżenia (tak mówi Prawo pocztowe, bo to, komu kurier może wydać paczkę, reguluje ustawa).

Kurierzy mają płacone od doręczonej
  • Odpowiedz
Takie sprawy trzeba zgłaszać na Pocztę i można to zrobić przez neta, a na przyszłość po prostu nie korzystać z pocztexu. Tam pracują same dzbany i ukraaińcy... mają wszystko w dupie. Jest tyle innych dobrych firm kurierskich np. niezawodne DPD albo Inpost, ale niektórym polaczkom nie chce się dopłacać 3 złotych więcej i później są zdziwieni że usługa #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@luckylukk bzdura, wystarczy zgoda zarządcy nieruchomości (a OP wspomniał, że za zgodą spółdzielni) i ewentualnie zgoda mieszkańców mieszkań, których drzwi wejściowe są objęte monitoringiem. No i oczywiście musi być wywieszona informacja o monitorowaniu obiektu, ale to standard.
  • Odpowiedz