Wpis z mikrobloga

tak patrzę na to co się dzieje w pracy nie myślę sobie, rok 2023, a społeczeństwo nadal wierzy, że magiczna tabletka owocowa pomoże na ból gardła, a konkretny farmaceutyczne zacierają rączki, bo głupie masy to kupują, przecież te wszystkie tabletki na ból gardła mają taką samą skuteczność jak jakiś positivum na stres czy sesja na poprawę koncentracji

#przemyslenia #zdrowie #medycyna #leki #grypa
  • 7
@Zoyav: ale mówisz o tym, że ludzie żują mentosy czy jednak kupują coś z jakąkolwiek substancją aktywną? Np. stosowany w tabletkach do ssania Salicylan choliny ma właściwości przeciwzapalne a do tego olejki miętowe/mentolowe dają poczucie znieczulenia miejscowego.

Co do Big Farmy to masz rację - #!$%@?ć ich. Dlatego ja zawsze w domowym leczeniu biorę podwójne dawki, żeby się szybciej wyleczyć a nie przeciągać podleczanie na długie dni.
  • 0
@nalej_mi_zupy nie wiem, mi nigdy żadne tabletki na ból gardła nie pomogły, nie widzę sensu wydawania na to kasy, poza tym jak już mnie złapie jakieś przeziębienie raz na ruski rok, to zwykle mija samo po 3 dniach
@Zoyav: polecam poszerzyć wiedzę

Zinc acetate lozenges shortened the duration of nasal discharge by 34% (95% CI: 17% to 51%), nasal congestion by 37% (15% to 58%), sneezing by 22% (−1% to 45%), scratchy throat by 33% (8% to 59%), sore throat by 18% (−10% to 46%), hoarseness by 43% (3% to 83%), and cough by 46% (28% to 64%).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4359576/#:~:text=Zinc%20acetate%20lozenges%20shortened%20the,(28%25%20to%2064%25).