Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mircy, chce wrzucic okolo 150 tysiecy na obligacje skarbu panstwa ale totalnie nie wiem na ktore. Zmiennoprocentowe, staloprocentowe, 3letnie, 10letnie? A co jak za rok bede potrzebowal 100k? To musze doplacac cos za wyjecie? W banku to moge zrobic czy jak to wyglada tak pobieznie? Oplaca sie tam wrzucac co jakis czas oszczednosci czy lepiej jedna duza suma i niech lezy? Myslalem tez o euro ale chyba te obligacje maja wiecej sensu. Obawiam sie tylko, ze bede potrzebowal gotowki za pol roku, rok, a wrzuce to na trzy letnie i nie wiem jakie konsekwencje sa wtedy. Myslalem tez o lokacie mieszkankwiej ale tam chyba nawet inflacji sie nie pokona. Sorry za chaos ale to moje jedyne oszczednosci, nie mam mieszkania ani samochodu nawet.
#inwestycje #oszczednosci #obligacje #lokaty



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim:

Najlepiej 10 letnie indekowane infacją. Możesz wyjąc kasę w kazdej chwili tylko trzeba odczekac 5dni roboczych aż pieniadze wpłyną na konto. Potrącane jest także 2 zł od kazdej obligacji ale nie więcej niż kwota naliczonych odsetek cyli nigdy nie wyjmniesz mniej niz kwote która zainwestowałes.