Wpis z mikrobloga

@Songbird: to ty nie wiesz, że PiS już PRAWIE zbudował CPK? Spółka już nawet inwestora znalazła tydzień po wyborach. No zaraz byśmy tym niemcom pokazali, ale przyszedł tusk i nie skończy tego dzieła już PRAWIE gotowego.

A że nie wykupili nawet większości terenów pod samo lotnisko to bez znaczenia.
  • Odpowiedz
@Songbird: Koniec końców to duże przedsięwzięcie które byłoby budowane latami i to nie działa tak że władza podejmuje decyzje a nazajutrz już można wbić łopatę w ziemię.

Jednocześnie nie twierdzę że PiS nie wyciągał łapy po nieswoje przez cpk. Ale przez takie głupie myślenie i brak kontynuowania pewnych projektów podczas zmiany władzy sprawił że na przykład nie mamy do teraz elektrowni jądrowej. Bo po co się starać jak wybudują to pewnie
  • Odpowiedz
Teraz mam nadzieję, że CPK powstanie bez defraudacji.


@Narcyz_: jak wyobrażasz sobie ewenement na skalę świata czyli ponad 30-milionowe państwo bez żadnego lotniska w promieniu 100km od stolicy? serio, bardzo mnie to zastanawia a żaden pisowiec nigdy nie chciał mi odpowiedzieć, bo oczywiście wiesz że we wszystkich wyliczeniach jest skasowanie modlina oraz chopina i cały ruch liczony jak ruch cpk?
  • Odpowiedz
@Deska_o0: ale przecież CPK ma powstać niedaleko Warszawy. Ruch lotniczy nadal rośnie i na pewno wzrośnie jeszcze bardziej jak pojawią się perspektywy, więc być może nie będzie konieczności zamykania innych lotnisk. Zresztą z tego co mi wiadomo w planach też było rozbudowanie Chopina, o czym zresztą słyszałem w jednej z dyskusji o CPK jednak i tak potencjał tej rozbudowy szybko by został wyczerpany, a ze względu na zabudowania wielkiego potencjału tam
  • Odpowiedz
ale przecież CPK ma powstać niedaleko Warszawy.


@Narcyz_: pytanie brzmiało jak wyobrażasz sobie ewenement na skalę świata i kraj pozbawiony lotniska w stolicy? odpowiesz?

Zresztą z tego co mi wiadomo w planach też było rozbudowanie Chopina


@Narcyz_: podziel się źródłem, we wszystkich dostępnych dokumentach jest ono skazane na zamknięcie, a jego rolę ma przejąć cpk

potencjał tej rozbudowy szybko by został wyczerpany, a ze względu na zabudowania wielkiego potencjału tam
  • Odpowiedz
jak wyobrażasz sobie ewenement na skalę świata czyli ponad 30-milionowe państwo bez żadnego lotniska w promieniu 100km od stolicy?


@Deska_o0: nie wiedziałem że w Warszawie nie ma żadnego lotniska
  • Odpowiedz
: to ty nie wiesz, że PiS już PRAWIE zbudował CPK? Spółka już nawet inwestora znalazła tydzień po wyborach. No zaraz byśmy tym niemcom pokazali, ale przyszedł tusk i nie skończy tego dzieła już PRAWIE gotowego.


A że nie wykupili nawet większości terenów pod samo lotnisko to bez znaczenia.


@nie_jem_grzybow: pewnie kontrakt na odśnieżanie pasa startowego był już podpisany trzy lata temu dla kilku firm pociotków, którzy dostają kasę przez cały
  • Odpowiedz
pytanie brzmiało jak wyobrażasz sobie ewenement na skalę świata i kraj bez lotniska w stolicy? odpowiesz?


@Deska_o0: nie wyobrażam sobie, na szczęście taki scenariusz nam nie grozi

podziel się źródłem, we wszystkich dostępnych dokumentach jest ono skazane na zamknięcie, a jego rolę ma przejąć cpk


@Deska_o0: ja mówię o planach rozbudowy, które forsowało PO, nie Pis
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/intermodal-i-logistyka/lotnisko-chopina-do-rozbudowy-w-planach-milionowe-inwestycje-56181.html
https://www.wnp.pl/logistyka/okecie-moze-sie-powiekszyc-i-przyjac-nawet-7-mln-pasazerow-wiecej,783348.html
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/horala-analiza-rozbudowy-lotniska-chopina-do-polowy-2020-r-7432.html
tu są jakieś artykuły znalezione na szybko, które to potwierdzają

czyli
  • Odpowiedz
@Songbird: dokładnie, przecież jest sporo lotnisk w centralnej Polsce. Rozumiem, że niby Okęcia nie da się rozbudować. Ale jest przecież Modlin, który na pewno można rozbudować, jest Łódź, niedawno powstało lotnisko w Radomiu. Zagraniczne linie i tak korzystali by z Hubu we Fraknfurcie, Monachium czy Heathrow.
  • Odpowiedz
@Songbird:
Cóż, jak ktoś nie rozumie idei to trudno. Pozostaje nam Okęcie i Modlin jako nasze okna na świat. CPL (już pomijając fakt CPK) to byłby duży krok na przód. Ale można spłycić wszystko do "to projekt PiSu i wydmuszka więc cicho być".
  • Odpowiedz
  • 8
@Kadej Modlin można rozbudować i nawet były takie plany. Ba, rozbudowa miała być właśnie w kierunku stworzenia czegoś w stylu cpk. Tyle że są dwie sprawy. Pierwsza to że Modlin powstał dzięki PO. Druga że właścicielem oprócz skarbu państwa jest lokalny samorząd. No więc żeby rozbudować modlin trzeba by było działać ponad podziałami i nie można by mówić o Modlinie jako projekcie wyłącznie PiSu. Dlatego pisowcy woleli wymyślić swoje własne cpk mimo
  • Odpowiedz