Wpis z mikrobloga

@Hogataa26 Piotr Szczęsny kilka lat temu (w 2017) dokonał samospalenia koło Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, ponieważ miał dosyć rządów PiS. Później medialnie wywleczono mu chorobę psychiczną (mimo iż w liście podkreślił, że jego depresja nie ma nic wspólnego z aktem, jakiego dokonał) a miejsce jego pamięci było likwidowane. Po latach walki jest tam teraz tablica pamiątkowa, gdzie składane są kwiaty.
@majkdark123: Ale podkreślać to on sobie może - to nic nie znaczy. Sam fakt popełnienia samobójstwa z powodu polityki państwa (które nie robiło nic złego w skali bandyckich krajów jak rosja czy białorus) jest dowodem na problem psychiczny. To mniej więcej tak samo jakbym ja popełnił samobójstwo z powodu połowu wielorybów na oceanie. Cel może i szczytny, ale środek do walki z nim idiotyczny. Robienie bohatera z tego człowieka jest niebezpieczne
Jeszcze gorsze jest gloryfikowanie samobójcy i wariata. I stawianie go jako wzoru. Wycieranie sobie mordy i tworzenie męczennika z człowieka który przez chorobę psychiczną stracił życię.


@azirck: wariata? Gość na depresję chorował. Nikt chory na depresję nie wybiera tak brutalnej i bolesnej metody samobójstwa. To był protest, a ty jesteś obrzydliwy.
@missioncritical: Gubisz się. Z jednej strony podkreślasz że miał depresje a później uważasz że nikt chory na depresje nie wybiera takiej metody samobójstwa. A ja nie wiem na co chorował, stwierdzam tylko że palenie się w centrum miasta w ramach protestu przeciwko władzy która nie robi nic złego (a jedynie kontrowersyjnego co jest kwestią poglądów, mimo że sam uważam się za największego hejtera PISu) jest aktem idiotyczny. Wariackim. I tak samo
@azirck: wróć myślami do tego komentarza jeśli w przyszłości urząd skarbowy zablokuje ci konto i ubiję firmę. Abo sąd odbierze cały majątek na rzecz żony w trakcie rozwodu. Albo nie będziesz mógł się dostać do specjalisty i walczyć z chorobą która utrudni ci życie.

Albo wydarzy się cokolwiek innego co uświadomi ci jaki polityka ma wpływ na twoje życie ¯\(ツ)/¯