Wpis z mikrobloga

@Midnight_Animal: ostatnio trochę nad tym myślałem i w sumie nic odkrywczego nie powiem, ale Knur jest uzależniony od Sławka nie tylko finansowo, ale też psychicznie i zgrozo także fizycznie. Przerażające trochę.
@bbbbbbbb: @Midnight_Animal: A ja uważam, że jest to bardzo dobre bo spójrzmy logicznie. Gdyby nie to, to już dawno by siedział w DPS albo jakiejś Choroszczy. Utrzymanie takiej osoby to ładnych parę tys miesięcznie bo wiadomo, że takie "ośrodki" lubią zawyżać ceny na papierze jak to każda państwowka. Na dodatek zajmowałby komuś miejsce. A tak nie dość, że nie trzeba do niego dokładać z kasy podatników i, że nie zajmuje
@Major_Gross: mogę się mylić, ale czy gmina nie mogłaby po prostu wyegzekwować kosztów pobytu knura w DPS od samego knura, w praktyce z nieruchomości, którą posiadł po rodzicach? Przecież to nie polega na tym, że trafiasz sobie do DPS i w każdym przypadku za twój pobyt dopłaca podatnik. W pierwszej kolejności ma płacić sam zainteresowany lub jego rodzina. Pytanie jak interpretowany jest ten obowiązek przez gminy w przypadku, gdy kuracjusz nie
@Major_Gross: Koniec końców mnie nie obchodzi że państwo by utrzymywało kolejnego nieroba, jeden w takiej skali nic nie zmienia. Za to nowakowi by się skończył biznes, zabrali by mu ostatnią zabawkę i znów by szukał sensu życia. Obecnie każdemu fanowi szkolnej powinno zależeć na #!$%@? nowakowi i zabraniu mu jego prywatnego zoo i źródła zarobku za zagrabienie i zniszczenie szkolnej.
@NicolasLatifi: nie, w DPS wygląda to tak że część kosztów pobierają z Emerytury ewentualnie jak rodzina ma jakiś duży dochód to wtedy oni muszą pokryć koszty (powyżej jakiejś kwoty dochód) ale w takim wypadku to rodzina woli oddać do prywatnego domu opieki gdzie część kasy pójdzie z emerytury oni trochę dołożą i masz 100x lepsze warunki. Z majątku kasa nie pójdzie bo majątek do śmierci nadal jest jego i nie mogą
@Midnight_Animal i tak nie pójdzie do DPS. Po 1 są bardziej potrzebujący, po 2 nawet ci bardziej potrzebujący czekają wiele miesięcy na miejsce, po 3 idą w pierwszej kolejności ci najbardziej potrzebujący którzy mają emerytury żeby ich emerytura pokrywała część kosztów po 4 nie dość że idą bardziej potrzebujący, którzy bez pomocy by umarli i mają emerytury to jeszcze nie posiadają żadnego innego dochodu niż emerytura która często jest minimalna. ¯\(ツ)/¯ a
@NicolasLatifi: i tu właśnie o to chodzi że do DPS trafiają ludzie których nie stać opłacić całej kasy pobierają mu chyba z 80% czy 90% z emerytury a resztę dopłaca "państwo" i w takim DPS koszt pobytu to w tamtych okolicach bodajże koło 4,5-4,8k miesięcznie. Jakby ktoś miał taką emeryturę że musiałby pokryć całą kwote albo rodzina miała dochód ze musiałaby mu to w 100% opłacić to za taką cenę mają
Z majątku kasa nie pójdzie bo majątek do śmierci nadal jest jego i nie mogą go wywłaszczyć przecież i sprzedać domu.


@Major_Gross: nie chodzi o wywłaszczenie z zwykłą egzekucję. Nie wiem czy jest to dopuszczalne w przypadku należności za DPS (google nie wyrzuca nic konkretnego), ale gdyby było to rezygnacja z licytacji domku drewnianego byłaby niczym innym jak niegospodarnością gminy, a nie ma wątpliwości, że należność po kilkunastu miesiącach urosłaby do
@NicolasLatifi: Wiesz myślę że za przepisanie domku drewnianego z działką nawet prywatnie by się chętnie ktoś znalazł który by mu dożywotni pobyt ogarnął. A nie jest to luka w prawie tutaj ważne jest to czy jest ubezwłasnowolniony czy nie, jak byłby to państwo może sobie z jego domkiem robić co chce. I podobnie prywatnie jak byłby ubezwłasnowolniony a opiekunem prawnym byłby ktoś z rodziny to wtedy ta osoba może robić co
@bbbbbbbb: najbardziej mu sie pogarsza psycha kiedy je kotlety rybne i pomarancze przed telewizorem XD chlop wygral zycie, polowa w jego wieku albo do roboty do usranej smierci albo na rencie zbiera po smietnikach

a zamykal sie w bunkrze i przedtem, pewnie z matka i bratem juz zamkniety siedzial
Wiesz myślę że za przepisanie domku drewnianego z działką nawet prywatnie by się chętnie ktoś znalazł który by mu dożywotni pobyt ogarnął.


@Major_Gross: tutaj się nie zgodzę z powodu znanych i szeroko udokumentowanych cech knura ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podpisać umowę dożywocia z jakimś staruszkiem nad grobem to opłacalne ryzyko, ale z knurem? Ledwo 60 lat na karku, nieskalany pracą, trudniejszy do zayebania niż czelabiński karaluch, roszczeniowy.
@NicolasLatifi: no w sumie masz rację, więc jedyne wyjście to ubezwłasnowolnienie tyle, że to w jego stanie jest niemożliwe. I tak się kręci ta karuzela sprdolenia. Znaczy jedyne wyjście to tak naprawdę będzie jak sradkowi nie będzie się już chciało tego kanału prowadzić tyle że wtedy pewnie przyjdzie ktoś w jego miejsce chociaż w sumie kto wie
@Midnight_Animal: przecież on całe życie o tym marzył, srać tam gdzie leży i mieć wszystko podtykane pod nos. A jak jeszcze można się z kimś pokłócić to już w ogóle miodzio.
Co do dewastacji chałupy to przecież jeszcze przed erą nowożytną w uniwersum jak pojechali do Poznania to płakał całą noc i bał się o domek. Plus spora część ataków miała miejsce jak mazurska kourwa była w domu - oblanie ławek/asterki/lublina
@bbbbbbbb: weź sobie pod uwagę, że on jest też cały czas jechany od różnych różnych przez wszystkich normalnych a z drugiej strony mu lateksy wmawiają że jest wręcz półbogiem. No i cukrzyca robi swoje, do tego rodzice byli sobie jak rodzina jak to się mówi. No i kudzu